Termin

12.4. - 20.4.2023

Liczba nocy

7 Nocy

Transport

Samolot

Cena

17 251 PLN

Dominikana - Juanillo - 9 Dni

Leżąca na Morzu Karaibskim wyspa to idealny kierunek na egzotyczne wakacje dla tęskniących za słońcem podróżników. Luksusowe hotele, długie piaszczyste plaże, rajskie krajobrazy oraz mieniąca się wszystkimi odcieniami błękitu krystalicznie czysta woda. Zapraszamy na wymarzone karaibskie wakacje.

- Wypocznij na karaibskich plażach
- Spróbuj egzotycznych potraw
- Podziwiaj skaliste klify oraz bezkresny błękit wody

Wylot

Wylot z Polski do Dominikany.

Po przylocie odbiór z lotniska w Dominikanie i prywatny transfer (ok 20 min) do hotelu Hyatt Zilara Cap Cana.


Wypoczynek w Dominikanie

Przed Wami dni wypoczynku w luksusowym hotelu, który jest doskonałą bazą wypadową na poznawanie atrakcji wyspy. W czasie pobytu w Dominikanie zachęcamy do odwiedzenia pięknych plaż - Playa Punta Cana, Playa Arena Gorda czy Playa Macao. Rajski krajobraz idealnie nadaje się do wylegiwania w słońcu, uprawiania sportów wodnych i próbowania tropikalnych owoców. Zachęcamy także do skorzystania z rejsu katamaranem do najbardziej popularnego miejsca na Dominikanie jakim jest wyspa Saona. Jeśli zapragniecie poczuć klimat miasta polecamy udać się także do Santo Domingo - stolicy wyspy, która pozwoli Wam zasmakować stylu życia mieszkańców.

Ostatniego dnia prywatny transfer (ok 20 min) na lotnisko w Dominikanie. Wylot do Polski.

Hotel: Hyatt Zilara Cap Cana        Wyżywienie: AL          Trasa: 14 km


Powrót

Przylot do Polski.


Filtr

Kategoria
*****

Region
Dominikana – Punta Cana

W kilku słowach

Hyatt Zilara Cap Cana to ekskluzywny obiekt położony na Karaibach, na wschodnim wybrzeżu Dominikany. Okolica hotelu obfituje w naturalne atrakcje, tj. klify czy tropikalne lasy. Ten luksusowy hotel przyjmuje wyłącznie dorosłych Gości, co sprzyja spokojnym i romantycznym chwilom tylko we dwoje. Hotel dysponuje 375 apartamentami, których wnętrza są eleganckie, przestronne i jasne. Dodatkowym atutem jest kilka wyśmienitych hotelowych restauracji serwujących dania różnych kuchni świata. Na terenie hotelu do dyspozycji Gości jest spa, centrum fitness oraz odkryty basen, a w odległości ok. 2 kilometrów znajduje się luksusowe pole golfowe z widokiem na malowniczą plażę.

Lokalizacja
Hotel znajduje się 15 minut od lotniska w Punta Cana. W odległości kilku kilometrów można znaleźć wiele atrakcji naturalnych: Great Blue Hole, czyli wielką rozpadlinę rafy koralowej widoczną z kosmosu, rezerwat ekologiczny z jeziorami czy szerokie, piaszczyste plaże z palmami. W odległości 8 km od hotelu znajduje się park rozrywki Scape Park, a 7,5 km oddalona jest przystań Cap Cana Marina.

Plaża
Prywatna, piaszczysta plaża z łagodnym zejściem do morza.

Udogodnienia i usługi
6 restauracji, 7 barów, dostęp do parku wodnego Canapolis Waterpark, siłownia, strefa spa, basen typu infinity, pole golfowe (za dodatkową dopłatą), muzyka na żywo, zajęcia jogi i zumby, lekcje gotowania.

Internet
Bezpłatne Wi-Fi na terenie całego obiektu.

Pokoje

Junior Suite King (55 m²) – liczba osób: maks. 2 osoby dorosłe, apartament z umeblowanym balkonem i widokiem na hotel. Wyposażony w łóżko typu king, klimatyzację, telewizor, zestaw do parzenia kawy i herbaty, minibar, biurko i część wypoczynkową. Łazienka z prysznicem z deszczownicą i zestawem bezpłatnych kosmetyków.

Junior Suite Double (55 m²) – liczba osób: maks. 4 osoby dorosłe, apartament z umeblowanym balkonem i widokiem na resort. Wyposażony w dwa łóżka typu queen, klimatyzację, telewizor, zestaw do parzenia kawy i herbaty, minibar, biurko i część wypoczynkową. Łazienka z prysznicem z deszczownicą i zestawem bezpłatnych kosmetyków.

Resort View Junior Suite King (55 m²) – liczba osób: maks. 2 osoby dorosłe, apartament z umeblowanym balkonem i widokiem na resort. Wyposażony w łóżko typu king, klimatyzację, telewizor, zestaw do parzenia kawy i herbaty, minibar, biurko i część wypoczynkową. Łazienka z prysznicem z deszczownicą i zestawem bezpłatnych kosmetyków.

Ocean View Junior Suite Double (55 m²) – liczba osób: maks. 4 osoby dorosłe, apartament z umeblowanym balkonem i widokiem na ocean. Wyposażony w dwa łóżka typu queen, klimatyzację, telewizor, zestaw do parzenia kawy i herbaty, minibar, biurko i część wypoczynkową. Łazienka z prysznicem z deszczownicą i zestawem bezpłatnych kosmetyków.

Ocean View Junior Suite King (55 m²) – liczba osób: maks. 2 osoby dorosłe, apartament z umeblowanym balkonem i widokiem na ocean. Wyposażony w łóżko typu king, klimatyzację, telewizor, zestaw do parzenia kawy i herbaty, minibar, biurko i część wypoczynkową. Łazienka z prysznicem z deszczownicą i zestawem bezpłatnych kosmetyków.

Club Ocean View Junior Suite King (55 m²) – liczba osób: maks. 2 osoby dorosłe, apartament z umeblowanym balkonem i widokiem na ocean. Wyposażony w łóżko typu king, klimatyzację, telewizor, zestaw do parzenia kawy i herbaty, minibar, biurko i część wypoczynkową. Łazienka z prysznicem z deszczownicą i zestawem bezpłatnych kosmetyków. Dodatkowo Goście otrzymują dostęp do poziomu Club i wszelkich jego udogodnień.

Club Ocean View Junior Suite Double (55 m²) – liczba osób: maks. 4 osoby dorosłe, apartament z umeblowanym balkonem i widokiem na ocean. Wyposażony w dwa łóżka typu queen, klimatyzację, telewizor, zestaw do parzenia kawy i herbaty, minibar, biurko i część wypoczynkową. Łazienka z prysznicem z deszczownicą i zestawem bezpłatnych kosmetyków. Dodatkowo Goście otrzymują dostęp do poziomu Club i wszelkich jego udogodnień.

Junior Suite Swim Up King (55 m²) – liczba osób: maks. 2 osoby dorosłe, apartament z bezpośrednim dostępem do półprywatnego basenu. Wyposażony w łóżko typu king, klimatyzację, telewizor, zestaw do parzenia kawy i herbaty, minibar, biurko i część wypoczynkową. Łazienka z prysznicem z deszczownicą i zestawem bezpłatnych kosmetyków.

Club Junior Suite Swim Up King (55 m²)– liczba osób: maks. 2 osoby dorosłe, apartament z bezpośrednim dostępem do półprywatnego basenu. Wyposażony w łóżko typu king, klimatyzację, telewizor, zestaw do parzenia kawy i herbaty, minibar, biurko i część wypoczynkową. Łazienka z prysznicem z deszczownicą i zestawem bezpłatnych kosmetyków. Dodatkowo Goście otrzymują dostęp do poziomu Club i wszelkich jego udogodnień.

Junior Suite Swim Up Double (55 m²) – liczba osób: maks. 4 osoby dorosłe, apartament z bezpośrednim dostępem do półprywatnego basenu. Wyposażony w dwa łóżka typu queen, klimatyzację, telewizor, zestaw do parzenia kawy i herbaty, minibar, biurko i część wypoczynkową. Łazienka z prysznicem z deszczownicą i zestawem bezpłatnych kosmetyków.

Club Junior Suite Swim Up Double (55 m²) – liczba osób: maks. 4 osoby dorosłe, apartament z bezpośrednim dostępem do półprywatnego basenu. Wyposażony w dwa łóżka typu queen, klimatyzację, telewizor, zestaw do parzenia kawy i herbaty, minibar, biurko i część wypoczynkową. Łazienka z prysznicem z deszczownicą i zestawem bezpłatnych kosmetyków. Dodatkowo Goście otrzymują dostęp do poziomu Club i wszelkich jego udogodnień.

Club Ocean Front Junior Suite King (55 m²) – liczba osób: maks. 2 osoby dorosłe, apartament z umeblowanym balkonem i panoramicznym widokiem na ocean. Wyposażony w łóżko typu king, klimatyzację, telewizor, zestaw do parzenia kawy i herbaty, minibar, biurko i część wypoczynkową. Łazienka z prysznicem z deszczownicą i zestawem bezpłatnych kosmetyków. Dodatkowo Goście otrzymują dostęp do poziomu Club i wszelkich jego udogodnień.

Club Ocean Front Junior Suite Double (55 m²) – liczba osób: maks. 4 osoby dorosłe. Apartament z umeblowanym balkonem i panoramicznym widokiem na ocean. Wyposażony w dwa łóżka typu queen, klimatyzację, telewizor, zestaw do parzenia kawy i herbaty, minibar, biurko i część wypoczynkową. Łazienka z prysznicem z deszczownicą i zestawem bezpłatnych kosmetyków. Dodatkowo Goście otrzymują dostęp do poziomu Club i wszelkich jego udogodnień.

Club Ocean View One Bedroom Grand Master Suite (125 m²) – liczba osób: maks. 4 osoby dorosłe. Przestronny apartament z w pełni umeblowanym balkonem oraz wanną z hydromasażem z panoramicznym widokiem na morze. Oddzielna sypialnia z łóżkiem typu king oraz kanapą. Oddzielny salon z częścią wypoczynkową oraz jadalnią. Wyposażony w klimatyzację, telewizor, zestaw do parzenia kawy i herbaty, minibar i burko. Łazienka z prysznicem z deszczownicą, oddzielną wanną i zestawem bezpłatnych kosmetyków. Dodatkowo Goście otrzymują dostęp do poziomu Club i wszelkich jego udogodnień.

Club Ocean Front Junior Suite Swim Up King (55 m²) – liczba osób: maks. 4 osoby dorosłe. Przestronny apartament z panoramicznym widokiem na ocean z w pełni umeblowanym tarasem i bezpośrednim dostępem do półprywatnego basenu. Oddzielna sypialnia z łóżkiem typu king oraz kanapą. Oddzielny salon z częścią wypoczynkową oraz jadalnią. Wyposażony w klimatyzację, telewizor, zestaw do parzenia kawy i herbaty, minibar i burko. Łazienka z prysznicem z deszczownicą, oddzielną wanną i zestawem bezpłatnych kosmetyków. Dodatkowo Goście otrzymują dostęp do poziomu Club i wszelkich jego udogodnień.

Club Ocean Front Junior Suite Swim Up Double (55 m²) – liczba osób: maks. 6 osób dorosłych. Przestronny apartament z w pełni umeblowanym tarasem i bezpośrednim dostępem do półprywatnego basenu. Oddzielna sypialnia z dwoma łóżkami typu queen oraz kanapą. Oddzielny salon z częścią wypoczynkową oraz jadalnią. Wyposażony w klimatyzację, telewizor, zestaw do parzenia kawy i herbaty, minibar i burko. Łazienka z prysznicem z deszczownicą, oddzielną wanną i zestawem bezpłatnych kosmetyków. Dodatkowo Goście otrzymują dostęp do poziomu Club i wszelkich jego udogodnień

Club One Bedroom Master Swim Up Suite (115 m²) – liczba osób: maks. 4 osoby dorosłe. Przestronny apartament z w pełni umeblowanym tarasem i bezpośrednim dostępem do półprywatnego basenu. Oddzielna sypialnia z łóżkiem typu king oraz kanapą. Oddzielny salon z częścią wypoczynkową oraz jadalnią. Wyposażony w klimatyzację, telewizor, zestaw do parzenia kawy i herbaty, minibar i burko. Łazienka z prysznicem z deszczownicą, oddzielną wanną i zestawem bezpłatnych kosmetyków. Dodatkowo Goście otrzymują dostęp do poziomu Club i wszelkich jego udogodnień.

Restauracje i bary
Deja Brew
Kawiarnia serwująca wyśmienite kawy oraz desery typowe dla południa Francji.

Journeys
Wybierzcie się w podróż pociągiem The Maharajas' Express i poznawajcie smaki Indii w restauracji stylizowanej na luksusowy wagon kolejowy.
 
Shutters Beachside
Restauracja z widokiem na ocean specjalizująca się w daniach kuchni peruwiańsko–karaibskiej z nutą kolonializmu.

Waves  
Restauracja steakhouse położona tuż przy plaży serwuje soczyste steki i inne dania z grilla.

One Eyed Cat
Elegancki martini bar, gdzie można spróbować wielu ciekawych koktajli.

Wyżywienie

All inclusive

All inclusive
Śniadania, obiady i kolacje, przekąski w ciągu dnia, napoje alkoholowe i bezalkoholowe.

Dzieci
Hotel przeznaczony wyłącznie dla osób dorosłych.

Strona hotelu
www.hyatt.com/en-US/hotel/dominican-republic/hyatt-zilara-cap-cana/pujia

Plusy
- Położony bezpośrednio przy plaży
- Bliskość atrakcji naturalnych
- Luksusowy hotel idealny dla par chcących spędzić spokoje i romantyczne chwile we dwoje

o Przeznaczenia

Znajdująca się w basenie Morza Karaibskiego Dominikana to jeden z najpopularniejszych turystycznych kierunków, rokrocznie odwiedzany przez ponad 10 razy tyle osób, ile cały ten kraj zamieszkuje! Przez mieszkańców nazywana także Quisqueyą – matką wszystkich krajów – oferuje spektrum krajobrazów i atrakcji, od niemal wiecznie zielonych miasteczek górskich, przez senne wioski rybackie, postkolonialne zabytki i setki kilometrów rajskiego wybrzeża. Wybierzcie się na trekking na słynną Pico Duarte, spróbujcie fantastycznych owoców morza w jednej z lokalnych restauracji i zatańczcie w rytm merengue, odkrywając esencję ducha Dominikany!

Wjazd
Przylatując na Dominikanę w celach turystycznych należy posiadać ważną kartę turystyczną (15 USD), która najczęściej wliczona jest już w koszt biletu lotniczego. Na terenie Dominikany bez konieczności posiadania wizy można przebywać do 90 dni, jednak przy pobytach powyżej 30 dni należy uiścić dodatkową opłatę w wysokości 2500 DOP oraz okazać bilet powrotny.

Szczepienia i zdrowie
Podróżujących z Europy nie obowiązują specjalne szczepienia, zalecane są jedynie te standardowe, przeciwko polio, tężcowi, durowi brzusznemu oraz wirusowemu zapaleniu wątroby A i B.

Warunki podróżowania 
- Przed wylotem (najwcześniej na 72 godziny przed wylotem) wypełnij formularz ze strony https://eticket.migracion.gob.do/. Wygenerowany kod QR wydrukuj lub zapisz na urządzeniu mobilnym.
- Negatywny wynik testu ani zaświadczenia zaszczepienia/przebycia COVID-19 nie są wymagane, ale osoby przybywające mogą zostać poddane tzw. szybkim testom na obecność wirusa.
- Z dniem 17.02.2022 restrykcje związane z Covid-19 zostały zniesione (m.in noszenie maseczek czy okazywanie Unijnego Certyfikatu Szczepienia/Ozdrowieńca).

Pieniądze
Oficjalną walutą Dominikany jest peso dominikańskie (DOP) dzielące się na 100 centavo – w praktyce niemal nie używanych. W powszechnym obiegu są tu banknoty o nominałach 50, 100, 200, 500, 1000 i 2000 pesos oraz monety 1, 5, 10 i 25 pesos. W turystycznych regionach Punta Cana oraz Puerto Plata, a także w stolicy kraju – Santo Domingo – bez problemu zapłacicie kartą czy wybierzecie pieniądze z bankomatu, na prowincji warto mieć jednak ze sobą odpowiedni zapas gotówki.

Język
Językiem urzędowym Dominikany jest hiszpański, choć większość osób pracujących w sektorze usług i turystyki całkiem nieźle mówi też po angielsku.

Elektryczność
Na Dominikanie występują wtyczki typu A i B (typ amerykański), warto więc zabrać ze sobą odpowiednią przejściówkę. Napięcie wynosi 120 V.

Bezpieczeństwo
Dominikana uchodzi za jedną z najbezpieczniejszych wysp w rejonie Karaibów, jedynie sporadycznie dochodzi tu do aktów przestępczości pospolitej, głównie kradzieży. W sezonie huraganów – od czerwca do listopada – występuje tu zagrożenie tsunami oraz trzęsieniami ziemi, podczas których bezwzględnie należy stosować się do poleceń miejscowych służb.

Ekwipunek
Planując wakacje na Dominikanie warto zabrać ze sobą nakrycie głowy, krem z wysokim filtrem UV oraz strój kąpielowy czy szybkoschnący ręcznik na plażę. Ze względu na odmienną florę bakteryjną polecamy spakować również środki przeciwbólowe i na żołądek, a by odpowiednio zadbać o wspomnienia z podróży – aparat do zdjęć pod wodą lub wodoodporne etui na telefon czy sprzęt elektroniczny.

Książki i filmy
Przed podróżą na Dominikanę z pewnością warto sięgnąć po jeden z turystycznych przewodników opisujący najważniejsze rejony wybrzeża, jednak warto być również świadomym drugiego, mniej reprezentatywnego oblicza kraju. Opowiadają o nim między innymi książka „Święto Kozła” noblisty Mario Vargasa Llosy oraz reportaż „All inclusive. Raj, w którym seks jest bogiem” autorstwa Mirosława Wlekłego, z których bez problemu dowiecie się o kulcie machismo, nierównościach płciowych i codziennym życiu miejscowych, dalekim od tego znanego z terenów nadmorskich resortów.

Pogoda

Gorący i tropikalny klimat Dominikany sprawia, że kraj ten najlepiej odwiedzić w miesiącach zimowych i wiosennych – pomiędzy listopadem a kwietniem. W trakcie naszego lata region ten nawiedzany jest przez huragany, którym nierzadko towarzyszą także powodzie oraz trzęsienia ziemi. W pozostałej części roku planując wakacje na Dominikanie cieszyć można się temperaturą oscylującą w okolicy 25°C i nawet 8 godzinami słonecznymi dziennie.

Cena zawiera

- Bilet lotniczy z bagażem rejestrowanym
- Noclegi: według wybranej oferty w hotelu
- Wyżywienie: według wybranej oferty
- Prywatne transfery lotnisko - hotel - lotnisko
- Ubezpieczenie zdrowotne (obejmujące też następstwa chorób przewlekłych i nowotworowych): 40 000 EUR koszty leczenia, 15 000 PLN następstwa nieszczęśliwych wypadków, 2 000 PLN bagaż
- Pakiet przedwyjazdowy
- Polski numer alarmowy czynny 24 h/dobę
- Opiekę anglojęzycznego przedstawiciela Nomade w Dominikanie

Cena nie zawiera

- Wyżywienia oprócz wymienionego w ofercie
- Napojów do posiłków (poza opcją All inclusive)
- Zwyczajowych napiwków (np. dla bagażowych i kierowców)
- Wczesnego zakwaterowania i późnego wykwaterowania
- Lokalnych podatków i opłat
- Wycieczek i biletów wstępu