Zjednoczone Emiraty Arabskie

Address Sky View - Zjednoczone Emiraty Arabskie
23.12. - 31.12.2022 9 d / 8 n
Bez wyżywienia
Flight - Kraków
cena od 11 781 PLN
ZOBACZ OFERTĘ
Jumeirah Beach Hotel - Zjednoczone Emiraty Arabskie
2.12. - 10.12.2022 9 d / 8 n
Śniadanie
Flight - Kraków
cena od 14 981 PLN
ZOBACZ OFERTĘ
Rixos Premium Dubai JBR - Zjednoczone Emiraty Arabskie
16.12. - 24.12.2022 9 d / 8 n
Śniadanie
Flight - Kraków
cena od 17 531 PLN
ZOBACZ OFERTĘ
Fairmont The Palm Dubai - Zjednoczone Emiraty Arabskie
16.12. - 24.12.2022 9 d / 8 n
Śniadanie
Flight - Kraków
cena od 18 007 PLN
ZOBACZ OFERTĘ
Atlantis The Palm - Zjednoczone Emiraty Arabskie
2.12. - 10.12.2022 9 d / 8 n
Śniadanie
Flight - Kraków
cena od 18 886 PLN
ZOBACZ OFERTĘ
Address Beach Resort - Zjednoczone Emiraty Arabskie
16.12. - 24.12.2022 9 d / 8 n
Bez wyżywienia
Flight - Kraków
cena od 19 252 PLN
ZOBACZ OFERTĘ
Rixos The Palm Dubai Hotel and Suites - Zjednoczone Emiraty Arabskie
16.12. - 24.12.2022 9 d / 8 n
All inclusive
Flight - Kraków
cena od 19 342 PLN
ZOBACZ OFERTĘ
The Ritz Carlton Dubai - Zjednoczone Emiraty Arabskie
16.12. - 24.12.2022 9 d / 8 n
Śniadanie
Flight - Kraków
cena od 21 472 PLN
ZOBACZ OFERTĘ
Anantara Dubai The Palm Resort & Spa - Zjednoczone Emiraty Arabskie
8.12. - 17.12.2022 10 d / 8 n
Śniadanie
Flight - Warszawa
cena od 26 021 PLN
ZOBACZ OFERTĘ
One&Only Royal Mirage - Zjednoczone Emiraty Arabskie
16.12. - 24.12.2022 9 d / 8 n
Śniadanie
Flight - Kraków
cena od 27 534 PLN
ZOBACZ OFERTĘ

Zjednoczone Emiraty Arabskie to państwo arabskie położone na Bliskim Wschodzie, nad Zatokami Perską i Omańską. Na ZEA składa się siedem emiratów – niezależnych księstw: Abu Zabi, Dubaj, Szardża, Adżman, Umm al-Kajwajn, Ras al-Chajma i Fudżajra. Religią państwową jest islam. W 1972 roku ZEA ogłosiło niepodległość, niedługo po odkryciu złóż ropy naftowej, które przyczyniły się do błyskawicznego rozwoju kraju. Dzisiaj Zjednoczone Emiraty Arabskie to synonim luksusu i nowoczesności, a kolejne drapacze chmur wyrastają z pustyni niczym grzyby po deszczu. Prawdziwą turystyczną perłą jest Dubaj, oferujący przyjezdnym szereg atrakcji na najwyższym poziomie: ekskluzywne hotele z kompleksową obsługą, szalone przejażdżki quadami po pustyni lub sandboarding, rejsy promami, loty helikopterem nad miastem czy możliwość zrobienia zakupów w jednej z największych galerii handlowych na świecie. Natomiast w Abu Zabi znajduje się imponujący i ociekający złotem meczet Sheikh Zayed oraz oficjalna filia słynnego paryskiego muzeum – Luwru. Zjednoczone Emiraty Arabskie leżą w strefie klimatycznej, która sprzyja turystyce przez cały rok, jednak najlepsze miesiące na zwiedzanie to okres między listopadem na kwietniem.

Wjazd
Obywatele polscy podróżujący do ZEA nie potrzebują wizy, pod warunkiem, że ich pobyt – w celach m.in. turystycznych – nie przekroczy 90 dni w okresie 6 miesięcy. Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty przyjazdu. Paszport tymczasowy nie jest wystarczającym dokumentem uprawniającym do wjazdu na teren Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Nie są pobierane żadne dodatkowe opłaty lotniskowe.

Szczepienia i zdrowie
Nie ma szczepień obowiązkowych. Do szczepień zalecanych należą szczepienia przeciwko błonicy, durowi brzusznemu, tężcowi, WZW A i B. W ZEA należy pić wodę butelkowaną lub przegotowaną wodę z kranu.

Warunki podróżowania
- okazania ważnego certyfikatu potwierdzającego pełne zaszczepienie przeciw COVID-19 (od dnia pełnego szczepienia musi minąć co najmniej 14 dni). Uznawane są wszystkie szczepionki zatwierdzone przez WHO lub ZEA. Potwierdzenie szczepienia musi zawierać kod QR (Unijny Certyfikat COVID jest honorowany);
LUB
- okazania zaświadczenia o przebytej i zakończonej infekcji COVID-19 (certyfikat ozdrowieńca) - od dnia otrzymania statusu ozdrowieńca do dnia przylotu do Dubaju nie może upłynąć więcej niż 1 miesiąc. Zaświadczenie musi być w języku angielskim lub arabskim i zawierać kod QR (Unijny Certyfikat COVID jest honorowany).
LUB
- okazania zaświadczenia o negatywnym wyniku testu RT-PCR wykonanego w ciągu 48 godzin przed przybyciem do Emiratów Arabskich. Zaświadczenie musi być w języku angielskim lub arabskim i zawierać kod QR. Test musi być wykonany przez laboratorium oficjalnie uznawane przez Ministerstwo Zdrowia (lista laboratoriów dostępna na https://www.gov.pl/web/zdrowie/lista-laboratoriow-covid).

Pieniądze
Walutą w ZEA jest dirham (AED). Jeden dirham dzieli się na 100 flisów. Na wymianę najlepiej zabrać dolary amerykańskie najnowszych edycji (wydane po 2009 roku) lub euro. Walutę można wymieniać w kantorach, które są powszechnie dostępne m.in. na lotniskach, w hotelach lub w centrach handlowych. Podczas wymiany waluty należy okazać paszport. W ZEA nie ma problemu z wypłacaniem pieniędzy z bankomatów (ATM), które obsługują większość kart debetowych i kredytowych z polskich banków.

Język
W Zjednoczonych Emiratach Arabskich językiem oficjalnym jest arabski, jednak język angielski jest w powszechnym użyciu.

Elektryczność
Napięcie elektryczne w gniazdkach wynosi 220 V, a częstotliwość 50 Hz. Gniazdka są przystosowane do wtyczek europejskich i brytyjskich, przejściówki nie są potrzebne.

Bezpieczeństwo
W ZEA zagrożenie pospolitą przestępczością jest minimalne, dla bezpieczeństwa wystarczy zachować zwykłą ostrożność .

Ekwipunek
Trzeba wziąć ze sobą długie spodnie oraz bluzki z długimi rękawami, gdyż stroje plażowe poza prywatnymi plażami hotelowymi są niewskazane.

Nothing add...

Do ZEA można jechać właściwie w dowolnym momencie roku. Lato i najwyższe temperatury około 45'C występują między czerwcem a wrześniem. Najlepszym okresem do wypoczynku oraz zwiedzania to czas od października do maja, wtedy temperatury wahają się między 25-30'C i nie są one aż tak męczące.

Zjednoczone Emiraty Arabskie