Nungwi na Zanzibarze - luksusowe wakacje

Jedna z najpiękniejszych i najbardziej znanych plaż na wyspie Zanzibar – plaża Nungwi. Położona na północnym wybrzeżu, dzięki wyjątkowej lokalizacji przyciąga turystów swoim niepowtarzalnym urokiem i relaksującą atmosferą. Plaża Nungwi to nie tylko przepiękne krajobrazy i ciepłe morskie powietrze, ale aktywności i rozrywka dla każdego. Dzięki swoim urokliwym krajobrazom, doskonałym warunkom pogodowym przez większą część roku i szerokiej gamie aktywności, plaża Nungwi przyciąga turystów z całego świata, którzy pragną oderwać się od rzeczywistości i zanurzyć w tropikalnym raju.

Nungwi Beach - co warto wiedzieć o tej zanzibarskie plaży?

Na malowniczym i magicznym Zanzibarze znajduje się urokliwa plaża szerzej znana pod nazwą Nungwi. Cechuje ją drobny, bielusieńki piasek, łagodne zejście do morza oraz spokojne fale, co przyciąga podróżnych szukających wypoczynku i idyllicznego relaksu. To miejsce jest szczególnie popularne wśród turystów ze względu na doskonałe warunki do plażowania i kąpieli. Co ciekawe, plaża ta rozciąga się przez 2,5 km, od wschodniego wybrzeża, aż po zachodnie, co umożliwia podziwianie majestatycznych wschodów i zachodów słońca nad Oceanem Indyjskim. Warto zaznaczyć, że unikatowa lokalizacja sprawia, że Nungwi nie podlega znaczącym pływom, co sprzyja uprawianiu sportów wodnych i pływaniu.

Kiedy warto odwiedzić plażę Nungwi na Zanzibarze?

Nungwi Beach na Zanzibarze cieszy się największym uznaniem wśród turystów podczas dwóch głównych okresów – od stycznia do marca i od czerwca do października, czyli podczas pory suchej. To właśnie wtedy warto rozważyć swoją podróż, gdyż panują tam wręcz doskonałe warunki pogodowe. Ciepłe i słoneczne dni są typowe dla tych miesięcy, a temperatura powietrza zazwyczaj przekracza 30°C, co sprzyja relaksowi i aktywnościom na świeżym powietrzu. Woda jest przyjemnie ciepła, osiągając temperaturę zbliżoną do 27°C, co sprawia, że kąpiele są komfortowe i orzeźwiające. Wybierając się w okolice plaży Nungwi w tym czasie, nie musicie martwić się o pogodę, za to możecie spodziewać się niezapomnianych wrażeń i niezwykłego wypoczynku.

 

 Infrastruktura hotelowa na plaży Nungwi

 

Atrakcje na plaży Nungwi

Kitesurfing

W Nungwi na Zanzibarze kitesurfing cieszy się ogromną popularnością jako jeden z najczęściej uprawianych sportów wodnych. To idealne miejsce do rozpoczęcia swojej przygody z tym ekscytującym sportem ze względu na sezonowe wiatry i sprzyjające początkującym warunki. Wśród surferskiej społeczności, plaża Nungwi znana jest jako popularny na północnym wybrzeżu „spot”, który przyciąga zarówno amatorów, jak i zaawansowanych miłośników sportów wodnych. Dzięki płyciznom i łagodnym warunkom można łatwo podjąć naukę kiteboardingu, korzystając z kursów oferowanych przez lokalne szkółki. Dla miłośników większych fal korzystnym okresem, aby uprawiać kitesurfing na plaży Nungwi, jest czas od czerwca do sierpnia.

Rezerwat żółwi

W 1993 roku lokalni mieszkańcy założyli Rezerwat Mnarani w odpowiedzi na alarmujący spadek populacji żółwi w okolicach Nungwi Beach. Głównym jego celem jest ochrona tych zagrożonych gatunków, które często trafiają tu ranne, zaplątane w sieci rybackie. Po przybyciu do rezerwatu żółwie otrzymują odpowiednią opiekę, aby po okresie rehabilitacji zostać wypuszczone z powrotem do oceanu. W rezerwacie można podziwiać różnorodne gatunki żółwi – każdy przedstawiciel jest innego rozmiaru i na różnych etapach życia. To zdecydowanie fascynujące doświadczenie dla odwiedzających. Szczególnie istotnym momentem w historii rezerwatu był rok 2005, kiedy to pierwszy żółw wykluł się pod ochroną, a następnie został wypuszczony na wolność. Od tego czasu rezerwat kontynuuje swoją misję ochrony tych imponujących gadów, przyczyniając się do przywracania liczebności ich populacji w tym regionie.

 

 Łódki w okolicach Nungwi 

 

Czy warto odwiedzić plażę Nungwi z dziećmi?

Plaża Nungwi wyróżnia się płytkim zejściem do morza, które sprawia, że jest to doskonałe miejsce na wypoczynek, zwłaszcza dla dzieci. Biały, drobny piasek i ciepła woda tworzą idealne warunki zarówno do zabawy, jak i kąpieli. Dodatkowym atutem jest brak charakterystycznych dla Zanzibaru wodorostów i glonów oraz przejrzystość wody. Nieopodal plaży znajduje się wiele ciekawych atrakcji dla najmłodszych. Jedną z nich są malownicze laguny, gdzie dzieci mają możliwość karmienia i pływania z żółwiami. To niezwykłe doświadczenie, które na pewno zapadnie im w pamięć na dłuższy czas. Ponadto w pobliżu znajduje się zoo, gdzie maluchy mogą podziwiać kameleony, emu i aligatory. To doskonała okazja, aby dzieci zbliżyły się do natury i poznały różnorodność zanzibarskiej fauny. Dzięki połączeniu pięknej plaży, przejrzystej wody i fascynujących atrakcji w okolicy, Nungwi Beach jest wymarzonym miejscem dla rodzin z dziećmi, które szukają wymarzonego wypoczynku i spokojnych wspomnień na Zanzibarze.

Udostępnij artykuł