Nungwi na Zanzibarze - luksusowe wakacje

Jedna z najpiękniejszych i najbardziej znanych plaż na wyspie Zanzibar – plaża Nungwi. Położona na północnym wybrzeżu, dzięki wyjątkowej lokalizacji przyciąga turystów swoim niepowtarzalnym urokiem i relaksującą atmosferą. Plaża Nungwi to nie tylko przepiękne krajobrazy i ciepłe morskie powietrze, ale aktywności i rozrywka dla każdego. Dzięki swoim urokliwym krajobrazom, doskonałym warunkom pogodowym przez większą część roku i szerokiej gamie aktywności, plaża Nungwi przyciąga turystów z całego świata, którzy pragną oderwać się od rzeczywistości i zanurzyć w tropikalnym raju.

Nungwi Beach - co warto wiedzieć o tej zanzibarskie plaży?

Na malowniczym i magicznym Zanzibarze znajduje się urokliwa plaża szerzej znana pod nazwą Nungwi. Cechuje ją drobny, bielusieńki piasek, łagodne zejście do morza oraz spokojne fale, co przyciąga podróżnych szukających wypoczynku i idyllicznego relaksu. To miejsce jest szczególnie popularne wśród turystów ze względu na doskonałe warunki do plażowania i kąpieli. Co ciekawe, plaża ta rozciąga się przez 2,5 km, od wschodniego wybrzeża, aż po zachodnie, co umożliwia podziwianie majestatycznych wschodów i zachodów słońca nad Oceanem Indyjskim. Warto zaznaczyć, że unikatowa lokalizacja sprawia, że Nungwi nie podlega znaczącym pływom, co sprzyja uprawianiu sportów wodnych i pływaniu. Jeśli marzysz o niezapomnianej przygodzie, możesz również rozważyć wycieczkę do Tanzanii, której sercem będzie ta malownicza plaża na Zanzibarze. 

Kiedy warto odwiedzić plażę Nungwi na Zanzibarze?

Nungwi Beach na Zanzibarze cieszy się największym uznaniem wśród turystów podczas dwóch głównych okresów – od stycznia do marca i od czerwca do października, czyli podczas pory suchej.

To właśnie wtedy warto rozważyć swój wypoczynek na Zanzibarze, gdyż panują tam wręcz doskonałe warunki pogodowe. Ciepłe i słoneczne dni są typowe dla tych miesięcy, a temperatura powietrza zazwyczaj przekracza 30°C, co sprzyja relaksowi i aktywnościom na świeżym powietrzu. Woda jest przyjemnie ciepła, osiągając temperaturę zbliżoną do 27°C, co sprawia, że kąpiele są komfortowe i orzeźwiające. Wybierając się w okolice plaży Nungwi w tym czasie, nie musicie martwić się o pogodę, za to możecie spodziewać się niezapomnianych wrażeń i niezwykłego wypoczynku.

 

 Infrastruktura hotelowa na plaży Nungwi

 

Atrakcje na plaży Nungwi

Kitesurfing

W Nungwi na Zanzibarze kitesurfing cieszy się ogromną popularnością jako jeden z najczęściej uprawianych sportów wodnych. To idealne miejsce do rozpoczęcia swojej przygody z tym ekscytującym sportem ze względu na sezonowe wiatry i sprzyjające początkującym warunki. Wśród surferskiej społeczności, plaża Nungwi znana jest jako popularny na północnym wybrzeżu „spot”, który przyciąga zarówno amatorów, jak i zaawansowanych miłośników sportów wodnych. Dzięki płyciznom i łagodnym warunkom można łatwo podjąć naukę kiteboardingu, korzystając z kursów oferowanych przez lokalne szkółki. Dla miłośników większych fal korzystnym okresem, aby uprawiać kitesurfing na plaży Nungwi, jest czas od czerwca do sierpnia.

Rezerwat żółwi

W 1993 roku lokalni mieszkańcy założyli Rezerwat Mnarani w odpowiedzi na alarmujący spadek populacji żółwi w okolicach Nungwi Beach. Głównym jego celem jest ochrona tych zagrożonych gatunków, które często trafiają tu ranne, zaplątane w sieci rybackie. Po przybyciu do rezerwatu żółwie otrzymują odpowiednią opiekę, aby po okresie rehabilitacji zostać wypuszczone z powrotem do oceanu. W rezerwacie można podziwiać różnorodne gatunki żółwi – każdy przedstawiciel jest innego rozmiaru i na różnych etapach życia. To zdecydowanie fascynujące doświadczenie dla odwiedzających. Szczególnie istotnym momentem w historii rezerwatu był rok 2005, kiedy to pierwszy żółw wykluł się pod ochroną, a następnie został wypuszczony na wolność. Od tego czasu rezerwat kontynuuje swoją misję ochrony tych imponujących gadów, przyczyniając się do przywracania liczebności ich populacji w tym regionie.

 

 Łódki w okolicach Nungwi 

 

Czy warto odwiedzić plażę Nungwi z dziećmi?

Plaża Nungwi wyróżnia się płytkim zejściem do morza, które sprawia, że jest to doskonałe miejsce na wypoczynek, zwłaszcza dla dzieci. Biały, drobny piasek i ciepła woda tworzą idealne warunki zarówno do zabawy, jak i kąpieli. Dodatkowym atutem jest brak charakterystycznych dla Zanzibaru wodorostów i glonów oraz przejrzystość wody. Nieopodal plaży znajduje się wiele ciekawych atrakcji dla najmłodszych. Jedną z nich są malownicze laguny, gdzie dzieci mają możliwość karmienia i pływania z żółwiami. To niezwykłe doświadczenie, które na pewno zapadnie im w pamięć na dłuższy czas. Ponadto w pobliżu znajduje się zoo, gdzie maluchy mogą podziwiać kameleony, emu i aligatory. To doskonała okazja, aby dzieci zbliżyły się do natury i poznały różnorodność zanzibarskiej fauny. Dzięki połączeniu pięknej plaży, przejrzystej wody i fascynujących atrakcji w okolicy, Nungwi Beach jest wymarzonym miejscem dla rodzin z dziećmi, które szukają wymarzonego wypoczynku i spokojnych wspomnień na Zanzibarze   .

Udostępnij artykuł