Plaża Kendwa na Zanzibarze - co warto zobaczyć?

Zanzibar jest jednym z najbardziej atrakcyjnych miejsc na liście marzeń wielu pasjonatów podróży. Jego niezaprzeczalnym magnesem są niezliczone, zachwycająco piękne plaże, gdzie biały piasek spotyka się z turkusowymi wodami Oceanu Indyjskiego. Dla miłośników przygód, safari na Zanzibarze staje się dodatkowym elementem, umożliwiającym odkrywanie fascynującej fauny i flory tego egzotycznego miejsca.Wśród tych magicznych zakamarków idyllicznej wyspy znajduje się plaża Kendwa, położona w malowniczej wiosce o tej samej nazwie, w północno-zachodniej części Zanzibaru. Chociaż sąsiaduje z popularną plażą Nungwi, Kendwa wyróżnia się spokojniejszym klimatem, oddalonym od tłumów turystów.

Kendwa Beach - co warto wiedzieć o tej zanzibarskiej plaży?

Ten niegdyś ukryty klejnot Zanzibaru oferuje idealną harmonię spokoju i przygody, co czyni go wymarzonym miejscem dla szukających niezapomnianej, ale i luksusowej ucieczki od trudów dnia codziennego. Niezależnie od tego, czy macie w planach wygrzewanie się w ciepłym afrykańskim słońcu, oddanie się emocjonującym i ekscytującym sportom wodnym, czy po prostu macie ochotę na romantyczny spacer wzdłuż brzegu, plaża Kendwa gwarantuje Wam czarujące przeżycia, które będą pielęgnować Wasze zmysły, długo po powrocie z wakacji.
Chociaż infrastruktura hotelowa w Kendwa wciąż się rozwija, nie można powiedzieć, że jest to przeszkodą w odkrywaniu urokliwych zakamarków tego miejsca i korzystaniu z szerokiej gamy dostępnych atrakcji. Hotele, które budowane są w nurcie ekologicznym i utrzymane w harmonii z naturą i lokalnym charakterem, oferują komfortowe zakwaterowanie oraz różnorodne aktywności dla Gości, którzy marzą o spędzeniu tu ekskluzywnych wakacji. Jednak nie tylko spokój i piękno plaż przyciągają podróżnych w okolice plaży Kendwa. Jednym z najbardziej porywających wydarzeń organizowanych przez hotel Kendwa Rocks jest legendarne Full Moon Partu, które odbywa się od 1996 roku. Ta wyjątkowa impreza odbywająca się na plaży pod blaskiem księżyca pozwala na doświadczenie prawdziwie autentycznej kultury. Podczas imprezy można posłuchać wybijanych na instrumentach afrykańskich rytmów, podziwiać tańce, ale przede wszystkim dołączyć się do zabawy razem z mieszkańcami wyspy! Jest to doskonały sposób na połączenie rozrywki z jednoczesnym eksplorowaniem lokalnej atmosfery i tradycji.

 

Kendwa wybrzeże

 

Kiedy warto odwiedzić plażę Kendwa na Zanzibarze?

Najlepszy czas na odwiedzenie plaży Kendwa jest ściśle zależny od klimatu panującego na wyspie Zanzibar. Ten rajski region ma dwie wyraźne pory suche, które są wręcz idealne do zaplanowania wypoczynku bez zamartwiania się o pogodę. Pierwsza, najdłuższa, trwa od czerwca do końca października, i jest to moment, gdy na plażach Zanzibaru gromadzi się najwięcej turystów. Druga, krótsza pora sucha, przypada na styczeń, luty i jest to okres wyjątkowo gorący, z temperaturami sięgającymi nawet 35°C. Od połowy marca do końca maja przypada długa pora deszczowa, podczas której deszcz może padać nieprzerwanie przez kilka dni, a niektóre hotele i atrakcje mogą być zamknięte. Opady deszczu występują również w listopadzie i grudniu, i chociaż są intensywne, to jednak cechuje je krótkotrwałość. Po deszczach niebawem pojawia się słońce, a powietrze staje się świeże i rześkie.
Najlepszym okresem na wycieczkę na Zanzibar, jak można się domyślić, jest pora sucha z ciepłą i słoneczną pogodą, która przypada na okres od czerwca do października. Wtedy można cieszyć się plażą i korzystać z atrakcji turystycznych. Należy jednak pamiętać, że jest to też najbardziej oblegany czas przez turystów, dlatego warto przygotować się na tłumy i kolejki do ulubionego beach baru.
Warto zaznaczyć, że każda pora roku na Zanzibarze ma swoje uroki, więc nawet w czasie krótszej pory suchej lub podczas okresów deszczowych można odkryć piękno tego miejsca. Ważne jest jedynie dobranie odpowiedniej garderoby i planowanie aktywności z uwzględnieniem warunków pogodowych, aby w pełni cieszyć się plażą Kendwą i jej urokami.

 

Kendwa - hotel 

 

Atrakcje na plaży Kendwa

Nurkowanie

Kendwa Beach stanowi doskonałą bazę wypadową dla początkujących miłośników snorkelingu. Wystarczy zaledwie 15 minut rejsu łodzią od brzegu, aby odkryć zachwycające dno morskie i fascynujący ekosystem, które mogą stać się początkiem niezapomnianych przygód z nurkowaniem! Tutejsze wody cechują się niezwykle barwną różnorodnością podwodnego życia. Rafa koralowa, kalejdoskop malutkich rybek i inne morskie stworzenia tworzą spektakularne podwodne pejzaże. Wystarczy założyć maskę do snorkelingu i już można zanurzyć się w fascynujący świat oceanu. Na plaży Kendwa można spotkać wielu profesjonalnych nurków, którzy z chęcią potowarzyszą Wam podczas podwodnej eskapady, zapewnią niezbędny sprzęt i dostarczą wielu ciekawych wskazówek, które mogą okazać się cenne dla początkujących entuzjastów tego sportu wodnego.
Pamiętajcie jednak, żeby zawsze zwracać uwagę na ochronę przyrody i przestrzegać zasad zrównoważonej turystyki, aby zachować te wspaniałe miejsca dla przyszłych pokoleń.

Kitesurfing

Lokalne agencje turystyczne w okolicy plaży Kendwa oferują lekcje kitesurfingu. Całe zachodnie wybrzeże Zanzibaru oferuje doskonałe warunki, które ucieszą miłośników tego ekscytującego sportu wodnego. Lazurowe wody, płytkie nabrzeże oraz stała morska bryza sprawiają, że kitesurfing jest jedną z najczęstszych atrakcji wybieranych przez podróżnych. Najlepszy okres na wyjazd związany z kitesurfingiem to styczeń i luty, a także okres od czerwca do września. W tych miesiącach można mieć gwarancję słonecznej pogody. To wtedy, gdy wiatr jest silniejszy i bardziej stabilny, co daje idealne warunki do pływania na desce i kontrolowania latawca.
Lekcje kitesurfingu w okolicy plaży Kendwa są dostępne dla osób o różnym stopniu zaawansowania, od początkujących po bardziej doświadczonych. Podczas nauki można cieszyć się niesamowitymi widokami otaczającej przyrody, w tym błękitnymi wodami Oceanu Indyjskiego i malowniczym wybrzeżem Zanzibaru. To nie tylko emocjonujący sport, ale także okazja do odkrywania piękna tego regionu.

 

Kendwa - molo  

 

Czy warto odwiedzić plażę Kendwa z dziećmi?

Warto pamiętać, że Zanzibar jest atrakcyjnym miejscem wypoczynkowym dla wielu podróżników, w tym również dla rodzin z dziećmi. Nikogo chyba ten fakt nie dziwi, ponieważ Zanzibar oferuje idealne warunki do relaksu i odpoczynku. Białe plaże, wysokie temperatury, słoneczna pogoda i niezwykle idylliczna atmosfera tworzą doskonałe tło dla wakacyjnego wypoczynku. Kendwa wyróżnia się wśród innych plaż na Zanzibarze ze względu na łagodne zejście do morza i przyjemnie ciepłą wodę. Jest to szczególnie ważne dla rodzin z dziećmi, które mogą swobodnie korzystać z plaży i cieszyć się bezpiecznymi warunkami podczas kąpieli. Wiele hoteli w okolicy plaży Kendwa oferuje również specjalne udogodnienia, takie jak baseny dla dzieci, place zabaw oraz programy rozrywkowe. Sprawia to, że pobyt na plaży Kendwa jest jeszcze bardziej przyjazny dla rodzin, zapewniając dzieciom dodatkowe atrakcje i rozrywkę.

Udostępnij artykuł