Mykonos Blu Grecotel Boutique Resort 5*

cena od 5 708 PLN
Termin

4.10. - 7.10.2024

Liczba nocy

3 Nocy

Transport

Flight

Cena

5 708 PLN

Grecja - Mykonos - 5 Dni

Kilka tysięcy wysp i wysepek oblewanych przez ciepłe wody Morza Śródziemnego oraz ponad 300 słonecznych dni w roku. Tak najkrócej można opisać Grecję.
Mykonos to jedna z ponad 200 wysp archipelagu Cykladów - nie największa, ale jedna z najbardziej znanych i najbardziej prestiżowa. Sławę zdobyła jako raj dla miłośników hucznej zabawy, wielbicieli plażowania, tradycyjnej greckiej architektury i luksusowego wypoczynku.

- Zagub się w labiryncie wąskich uliczek miasteczka Chora
- Spędź niezapomniany wieczór w jednym z nadmorskich klubów imprezowej stolicy Grecji
- Zrelaksuj się w luksusowym hotelu z basenem infinity i niezapomnianym widokiem na morze

Wylot

Wylot z Polski na grecką wyspę Mykonos.
Po przylocie odbiór z lotniska i prywatny transfer (ok 10 min) do hotelu.


Wypoczynek na Mykonos

Przed Wami dni wypoczynku na jednej z najpiękniejszych i najbardziej prestiżowych greckich wysp. W czasie wypoczynku w ekskluzywnym hotelu będzie czas na podziwianie niezapomnianych zachodów słońca, spacer po klimatycznych greckich miasteczkach, zabawę do białego rana w jednym z ekskluzywnych klubów i relaks na pięknych plażach z drobnym piaskiem.
Ostatniego dnia prywatny transfer (ok 10 min) na lotnisko Mykonos. Wylot do Polski.

Hotel: Mykonos Blu Grecotel Boutique Resort 5*        Wyżywienie: BB          Trasa: 5 km


Powrót

Przylot do Polski.


Filtr

Kategoria
*****

Region
Grecja – Mykonos

W kilu słowach
Pięciogwiazdkowy Mykonos Blu położony jest nad zatoką przy piaszczystej plaży Psarou Beach w Mykonos. Hotel oferuje zakwaterowanie w 111 pokojach, apartamentach, bungalowach lub willach, z których część posiada widok na zatokę i Morze Egejskie. Goście mogą zrelaksować się przy odkrytym basenie z morską wodą lub na plaży. Do dyspozycji Gości jest także sauna, centrum fitness i różne aktywności sportowe.

Lokalizacja
Hotel położony jest 4 km od centrum miasta Mykonos, gdzie można znaleźć liczne knajpki, restauracje, bary i sklepy. Międzynarodowe lotnisko oddalone jest o ok. 5 km.

Plaża
Bezpośrednio przy hotelu piaszczysta publiczna plaża Psarou Beach, z wydzieloną częścią dla Gości hotelowych. Bezpłatne leżaki i parasole.

Udogodnienia i usługi
Całodobowa recepcja, odkryty basen ze słoną wodą, basen dla dzieci, sauna, centrum fitness, zajęcia jogi, masaże, aromaterapia, tenis stołowy, sporty wodne dostępne w pobliżu.

Internet
Bezpłatne Wi-Fi na terenie całego obiektu.

Pokoje
Island Garden Room (29 m²) – liczba osób: maks. 2 osoby dorosłe i dziecko. Bungalow w ogrodzie, z widokiem na ogród lub hotel, sypialnia z łóżkiem typu king i sofa, łazienka z wanną i prysznicem (w większości pokoi), balkon, mini-bar, zestaw do parzenia kawy i herbaty, ekspres Nespresso z 2 bezpłatnymi kapsułkami na osobę dorosłą dziennie, sejf, suszarka do włosów, telewizor.

Island Bungalow Side Sea View (29 m²) – liczba osób: maks. 2 osoby dorosłe i dziecko. Bungalow z częściowym widokiem na morze, sypialnia z łóżkiem typu king i sofa, łazienka z wanną i prysznicem (w większości pokoi), balkon, mini-bar, zestaw do parzenia kawy i herbaty, ekspres Nespresso z 2 bezpłatnymi kapsułkami na osobę dorosłą dziennie, sejf, suszarka do włosów, telewizor.

Island Bungalow Deluxe (29 m²) – liczba osób: maks. 2 osoby dorosłe i dziecko. Bungalow z widokiem na morze, sypialnia z łóżkiem typu king i sofa, łazienka z wanną i prysznicem (w niektórych pokojach), balkon, mini-bar, zestaw do parzenia kawy i herbaty, ekspres Nespresso z 2 bezpłatnymi kapsułkami na osobę dorosłą dziennie, sejf, suszarka do włosów, telewizor.

Waterfront Bungalow (35 m²) – liczba osób: maks. 2 osoby dorosłe i dziecko. Bungalow z widokiem na morze, w pierwszej linii nad morzem, sypialnia z łóżkiem typu king i sofa, łazienka z prysznicem, balkon, mini-bar, zestaw do parzenia kawy i herbaty, ekspres Nespresso z 2 bezpłatnymi kapsułkami na osobę dorosłą dziennie, sejf, suszarka do włosów, telewizor.

Luxury Bungalow With Outdoor Hydro-Massage Bathtub (29 m²) – liczba osób: maks. 2 osoby dorosłe i dziecko. Bungalow w ogrodzie, z widokiem na ogród, sypialnia z łóżkiem typu king i sofa, łazienka z prysznicem, taras z podgrzewanym jacuzzi, mini-bar, zestaw do parzenia kawy i herbaty, skspres Nespresso z 2 bezpłatnymi kapsułkami na osobę dorosłą dziennie, sejf, suszarka do włosów, telewizor.

Luxury Island Bungalow With Private Pool (40 m²) – liczba osób: maks. 2 osoby dorosłe i dziecko. Bungalow w ogrodzie, z częściowym widokiem na morze, sypialnia z łóżkiem typu king i sofą, łazienka z wanną i prysznicem, salon i część jadalna, prywatny basen i ogród, mini-bar, zestaw do parzenia kawy i herbaty, ekspres Nespresso z 2 bezpłatnymi kapsułkami na osobę dorosłą dziennie, sejf, suszarka do włosów, telewizor.

Mykonos Blu Apartment (52–70 m²) – liczba osób: maks. 2 osoby dorosłe i 2 dzieci. Apartament z częściowym widokiem na morze lub ogród, sypialnia z łóżkiem typu king i dwie sofy, jedna łazienka z wanną, druga z prysznicem, balkon, mini-bar, zestaw do parzenia kawy i herbaty, ekspres Nespresso z 2 bezpłatnymi kapsułkami na osobę dorosłą dziennie, sejf, suszarka do włosów, telewizor.

Mykonos Blu Apartment With Sharing Pool (52–70 m²) – liczba osób: maks. 2 osoby dorosłe i 2 dzieci lub 4 osoby dorosłe. Apartament z widokiem na hotel lub ogród, współdzielony basen i zacieniony taras, sypialnia z łóżkiem typu king i dwie sofy, jedna łazienka z wanną, druga z prysznicem, balkon, mini-bar, zestaw do parzenia kawy i herbaty, ekspres Nespresso z 2 bezpłatnymi kapsułkami na osobę dorosłą dziennie, sejf, suszarka do włosów, telewizor.

Junior Bungalow Suite (35–40 m²) – liczba osób: maks. 2 osoby dorosłe i dziecko. Bungalow z widokiem na morze, taras, sypialnia z łóżkiem typu king i sofa, łazienka z wanną i prysznicem lub z wanną dla dwóch osób (w wybranych apartamentach), balkon, mini-bar, zestaw do parzenia kawy i herbaty, ekspres Nespresso z 2 bezpłatnymi kapsułkami na osobę dorosłą dziennie, sejf, suszarka do włosów, telewizor.

Exclusive Bungalow Suite (52 m²) – liczba osób: maks. 2 osoby dorosłe i dziecko. Bungalow z widokiem na morze, taras, sypialnia z łóżkiem typu king i dwie sofy, łazienka z wanną i prysznicem, balkon, mini-bar, zestaw do parzenia kawy i herbaty, ekspres Nespresso z 2 bezpłatnymi kapsułkami na osobę dorosłą dziennie, sejf, suszarka do włosów, telewizor.

Exclusive Bungalow Suite With Outdoor Hydro-Massage Bathtub (55 m²) – liczba osób: maks. 2 osoby dorosłe i 2 dzieci. Bungalow z widokiem na morze, podgrzewane jacuzzi i zacieniony taras, sypialnia z łóżkiem typu king i dwie sofy, jedna łazienka z wanną, druga z prysznicem, balkon, mini-bar, zestaw do parzenia kawy i herbaty, ekspres Nespresso z 2 bezpłatnymi kapsułkami na osobę dorosłą dziennie, sejf, suszarka do włosów, telewizor.

Open Plan Suite With Private Pool (45 m²) – liczba osób: maks. 2 osoby dorosłe i dziecko. Apartament z widokiem na morze, taras, prywatny basen, sypialnia z łóżkiem typu king i sofa, łazienka z wanną i prysznicem, mini-bar, zestaw do parzenia kawy i herbaty, ekspres Nespresso z 2 bezpłatnymi kapsułkami na osobę dorosłą dziennie, sejf, suszarka do włosów, telewizor.

Luna Blu Suite With Private Heated Indoor Pool (125 m²) – liczba osób: maks. 2 osoby dorosłe i dziecko. Apartament z widokiem na morze, ogród, prywatny kryty basen, sypialnia z łóżkiem typu king i sofa, łazienka z prysznicem, mini-bar, zestaw do parzenia kawy i herbaty, ekspres Nespresso z 2 bezpłatnymi kapsułkami na osobę dorosłą dziennie, sejf, suszarka do włosów, telewizor.

S-Cape Suite (80 m²) – liczba osób: maks. 2 osoby dorosłe i 2 dzieci. Bungalow z widokiem na morze, sypialnia z łóżkiem typu king i dwie sofy, łazienka z wanną i oddzielna toaleta, balkon, mini-bar, zestaw do parzenia kawy i herbaty, ekspres Nespresso z 2 bezpłatnymi kapsułkami na osobę dorosłą dziennie, sejf, suszarka do włosów, telewizor.

Euphoria Suite (110 m²) – liczba osób: maks. 4 osoby dorosłe i 2 dzieci. Apartament z widokiem na morze, dwie sypialnie z łóżkiem typu king i dwie sofy w salonie, dwie łazienki z wanną i prysznicem, oddzielna toaleta, trzy balkony, mini-bar, zestaw do parzenia kawy i herbaty, ekspres Nespresso z 2 bezpłatnymi kapsułkami na osobę dorosłą dziennie, sejf, suszarka do włosów, telewizor.

Grand Blu Suite With Private Pool (70 m²) – liczba osób: maks. 2 osoby dorosłe i 2 dzieci. Apartament z widokiem na morze, sypialnia z łóżkiem typu king i dwie sofy, łazienka z prysznicem i oddzielna toaleta, taras z częścią jadalną, prywatny basen, mini-bar, zestaw do parzenia kawy i herbaty, ekspres Nespresso z 2 bezpłatnymi kapsułkami na osobę dorosłą dziennie, sejf, suszarka do włosów, telewizor.

Mykonos Blu Junior Villa Private Pool (50 m²) – liczba osób: maks. 2 osoby dorosłe i dziecko. Willa z widokiem na morze, sypialnia z łóżkiem typu king i sofa, łazienka z prysznicem, jadalnia i prywatny szef kuchni, taras z częścią jadalną, prywatny basen, ogród, mini-bar, zestaw do parzenia kawy i herbaty, ekspres Nespresso z 2 bezpłatnymi kapsułkami na osobę dorosłą dziennie, sejf, suszarka do włosów, telewizor.

Cobalt Blu Villa With Private Heated Pool (60–80 m²) – liczba osób: maks. 2 osoby dorosłe i 3 dzieci. Dwupoziomowa willa z widokiem na morze, sypialnia z łóżkiem typu king i dwie sofy, łazienka z wanną i prysznicem, jadalnia i prywatny szef kuchni, oddzielna toaleta, taras, prywatny basen, ogród, mini-bar, zestaw do parzenia kawy i herbaty, ekspres Nespresso z 2 bezpłatnymi kapsułkami na osobę dorosłą dziennie, sejf, suszarka do włosów, telewizor.

Island Blu Villa With Private Pool (100 m²) – liczba osób: maks. 4 osoby dorosłe i 2 dzieci. Dwie połączone wille z widokiem na morze, dwie sypialnie z łóżkami typu king i dwie sofy, jedna łazienka z wanną, druga z prysznicem, jadalnia i prywatny szef kuchni, taras, prywatny basen, mini-bar, zestaw do parzenia kawy i herbaty, ekspres Nespresso z 2 bezpłatnymi kapsułkami na osobę dorosłą dziennie, sejf, suszarka do włosów, telewizor.

Endless Blu Villa With Private Heated Pool (82 m²) – liczba osób: maks. 4 osoby dorosłe i 2 dzieci. Dwie połączone wille z widokiem na morze, dwie sypialnie z łóżkami typu king i dwie sofy, łazienka z wanną i prysznicem, jadalnia i prywatny szef kuchni, taras z częścią obiadową, prywatny basen, mini-bar, zestaw do parzenia kawy i herbaty, ekspres Nespresso z 2 bezpłatnymi kapsułkami na osobę dorosłą dziennie, sejf, suszarka do włosów, telewizor.

Deep Blu Villa With Private Pool (125 m²) – liczba osób: maks. 4 osoby dorosłe i 2 dzieci. Dwupoziomowa willa z widokiem na morze, dwie sypialnie z łóżkami typu king i dwa łóżka pojedyncze, dwie łazienki z wanną i prysznicem, jadalnia i prywatny szef kuchni, taras z częścią obiadową, prywatny basen, prywatne wejście i winda, zewnętrzna wanna z hydromasażem, mini-bar, zestaw do parzenia kawy i herbaty, ekspres Nespresso z 2 bezpłatnymi kapsułkami na osobę dorosłą dziennie, sejf, suszarka do włosów, telewizor.

Royal Blu Mansion With Private Heated Pool (300 m²) – liczba osób: maks. 8 osób dorosłych i 2 dzieci. Dwupoziomowa willa z widokiem na morze, trzy sypialnie z łóżkami typu king i jedna z dwoma łóżkami pojedynczymi, trzy łazienki z wanną, jadalnia i prywatny szef kuchni, salon, trzy tarasy z częścią obiadową, prywatny basen, prywatne wejście i winda, zewnętrzna wanna z hydromasażem, mini-bar, zestaw do parzenia kawy i herbaty, ekspres Nespresso z 2 bezpłatnymi kapsułkami na osobę dorosłą dziennie, sejf, suszarka do włosów, telewizor.

Restauracje
Aegean Poets
Śniadaniowa restauracja serwująca przysmaki na słodko i wytrawnie.

The Beach
Sushi serwowane wprost do leżaka na plaży.

Delos Lounges
Przekąski, sushi, sorbety i lody.

L’Archipel
Kuchnia azjatycka i grecka, potrawy z grilla lub na gorącym kamieniu.

Little Bars
Po jednym barze na każdym poziomie hotelu, przy werandach, przy basenie, na plaży.

Wyżywienie
BB (śniadanie)

Dzieci
Możliwość zamówienia usług opiekunki do dzieci, bezpłatne posiłki dla dzieci do 12 r.ż.

Strona hotelu

Plusy
- Luksusowy hotel położony na słynnej plaży Psarou na Mykonos
- Korzystna lokalizacja w niedalekiej odległości od centrum miasta
- Bogata oferta spa i zabiegów kosmetycznych

o Przeznaczenia

Grecja to kraj położony na południu Europy, w części lądowej graniczący z Albanią, Macedonią Północną, Bułgarią oraz Turcją, mający w swych granicach także ponad 6000 wysp, z czego jedynie 227 jest zamieszkałych. Jest to najbardziej wysunięty kraj na południe na całym kontynencie, posiadający także najdłuższą linię brzegową w Europie. Największym miastem Grecji, a zarazem jej stolicą, są Ateny, których liczba mieszkańców sięga ponad 3,7 miliona. Geograficznie Grecję podzielić można na 3 regiony – część kontynentalną, wyspiarską oraz półwysep Peloponez. Najpopularniejsze miejscowości wypoczynkowe znajdują się w regionie Chalkidiki oraz na wyspach Santorini, Mykonos, Korfu, Kreta, Zakynthos czy Rodos.

Historia Grecji to dzieje pierwszej wielkiej cywilizacji, która rozpoczęła się już około 2000 roku p.n.e., a jej najwcześniejszymi zachowanymi artefaktami są malowidła kultury minojskiej w ruinach Pałacu Knossos. W późniejszym czasie hegemonię na tych terenach zdobyli Mykeńczycy żyjący w części kontynentalnej, a kraj chwilowo podzielony był również na miasta-państwa, takie jak Ateny, Sparta czy Korynt. Dopiero w VI wieku p.n.e. nastąpił znaczny wzrost znaczenia Aten, gdzie ustanowiono nowy system rządów – pierwszą na świecie demokrację. Około 200 lat wcześniej w południowej Olimpii odbyły się także pierwsze igrzyska, mające uczcić króla bogów – Zeusa, który według miejscowych legend zamieszkuje najwyższą górę kraju – Olimp.

Wjazd
Do wjazdu na terytorium Grecji w celu turystycznym na okres do 90 dni nie jest wymagana wiza. Ze względu na przynależność zarówno Polski, jak i Grecji do Unii Europejskiej oraz Strefy Schengen, po przyjeździe do Grecji nie przeprowadza się także kontroli dokumentów na lotnisku. Nie zwalnia to jednak turystów z obowiązku posiadania przy sobie ważnego paszportu lub dowodu osobistego.

Szczepienia i zdrowie
Przed podróżą do Grecji nie są wymagane żadne szczepienia obowiązkowe. Mimo to warto rozpatrzyć szczepienia przeciwko błonicy, tężcowi i polio oraz WZW typu A, które przydać mogą się także w każdej innej zagranicznej podróży.

Warunki podróżowania
- Można lecieć na wakacje do Grecji bez konieczności okazywania certyfikatów szczepienia/ozdrowienia oraz bez negatywnych wyników testów.
- Od początku maja 2022 r. władze Grecji zniosły wszelkie obostrzenia związane z epidemią koronawirusa.

Pieniądze
Walutą obowiązującą w Grecji jest euro (EUR), które dzieli się na 100 centów. W większych miastach oraz turystycznych kurortach w wielu punktach, takich jak restauracje, sklepy, lokale usługowe czy hotele istnieje możliwość płatności kartą. Zarówno w dużych, jak i mniejszych ośrodkach miejskich znajdziecie bankomaty, a walutę (przeważnie USD, GBP, BGN) wymienić można w bankach, kantorach oraz w wielu hotelach.

Język
W Grecji oficjalnym językiem jest język grecki. Ze względu na dużą liczbę zagranicznych turystów, większość osób posługuje się także językiem angielskim.

Elektryczność
Napięcie elektryczne w gniazdkach wynosi 230 V, a częstotliwość 50 Hz. Gniazdka są typu C i F, przez co może wystąpić tu problem z okrągłymi wtyczkami starszego typu, dlatego warto zabrać ze sobą lub zakupić na miejscu odpowiedni adapter.

Bezpieczeństwo
Grecja uważana jest za kraj bezpieczny. Jedynie sporadycznie zdarzają się tu akty przestępczości pospolitej – głównie kradzieże – choć zastosowanie prostych środków ostrożności powinno zminimalizować to ryzyko. Podczas pobytu w Atenach odradza się samotnych, wieczornych spacerów w dzielnicach Plateia Amerikis, Omonoia i Kypseli, poleca się też unikać większych tłumów i zgromadzeń, a w środkach komunikacji publicznej lub na plaży bagaż mieć zawsze na oku.

Ekwipunek
Podczas wakacji w Grecji z pewnością przyda Wam się krem z wysokim filtrem UV, okulary przeciwsłoneczne, a także nakrycie głowy. Podczas pobytu w rejonach Paleokastritsa (Korfu), Loutro (Kreta) czy Psalidi (Kos), gdzie część plaż jest kamienista, warto zabrać ze sobą także odpowiednie obuwie do pływania. Polecamy zabrać także podstawowe leki, latarkę, scyzoryk oraz kartę EKUZ upoważniającą Was do korzystania z lokalnej służby zdrowia, na tych samych zasadach co obywatele Grecji.

Filmy i książki
Jedną z kultowych książek, w późniejszych latach także zekranizowanych, której akcja dotyczy właśnie Grecji, jest „Grek Zorba” autorstwa Nikosa Kazandzakisa, opowiadająca o losach młodego bohatera w czasach powojennych. Słynnym filmem ostatnich lat, który kręcony był na dwóch wyspach Sporadów – Skiathos i Skopelos – jest także „Mamma Mia”, z kultową obsadą i piosenkami szwedzkiego zespołu ABBA.

Pogoda

Klimat Grecji określa się jako śródziemnomorski, charakteryzujący się gorącym (słupki rtęci nierzadko przekraczają nawet 40°C!) latem oraz łagodną, przyjemną zimą. Najlepszym czasem na odwiedzenie Grecji będzie czas od kwietnia do października, choć jeśli stawiacie na plażowanie, lepiej udać się tu w miesiącach letnich.

Destination meta description

Ekskluzywna podróż do Grecji. Wybierz się na najlepsze wakacje Twojego życia! Zaplanuj niezwykły urlop All Inclusive z Nomade!

Cena zawiera

- Bilet lotniczy z bagażem rejestrowanym
- Noclegi: według wybranej oferty
- Wyżywienie: według wybranej oferty
- Prywatne transfery: lotnisko - hotel - lotnisko
- Ubezpieczenie zdrowotne (obejmujące też następstwa chorób przewlekłych i nowotworowych): 60 000 EUR koszty leczenia, 15 000 PLN następstwa nieszczęśliwych wypadków, 2 000 PLN bagaż
- Pakiet przedwyjazdowy
- Polski numer alarmowy czynny 24 h/dobę
- Opiekę anglojęzycznego przedstawiciela Nomade w Grecji

Cena nie zawiera

- Wyżywienia oprócz wymienionego w ofercie
- Zwyczajowych napiwków
- Lokalnych podatków (10 EUR za pokój za noc)
- Wczesnego zakwaterowania/późnego wymeldowania w hotelach

Uwagi do programu

- Doba hotelowa standardowo zaczyna się o 15:00, a kończy o 11:00
- Oferta Nomade oparta jest o dynamiczne pakietowanie. Cena zostanie automatycznie zaktualizowana po dokonaniu rezerwacji. Cena zostanie ostatecznie potwierdzona, kiedy zostaną wprowadzone poprawne dane uczestników: „Pan/Pani”, imię, nazwisko, data urodzenia (takie same jak w paszporcie). Uwaga! Po założeniu rezerwacji wstępnej nie mamy możliwości edycji danych.
- W przypadku braku możliwości rezerwacji biletów lotniczych w przyjętych taryfach cena ostateczna imprezy może ulec zmianie. Każda zmiana, ewentualna dopłata podlega akceptacji klienta. W przypadku przelotów rejsowych wszelkie zmiany zgłoszone po potwierdzeniu rezerwacji i wystawieniu biletów są rozpatrywane indywidualnie. Odpowiedzialność za konsekwencje zmian i wszelkie koszty z tym związane ponosi klient.