-

Wylot

Wylot z Polski na grecką wyspę Santorini.

Po przylocie odbiór z lotniska i prywatny transfer (ok 20 min) do hotelu.Wypoczynek na Santorini

Przed Wami dni wypoczynku w niepowtarzalnej scenerii wulkanicznej wyspy Santorini. Czekają na Was niezapomniane zachody słońca, spacery po wąskich, stromych uliczkach wśród śnieżnobiałych domów i relaks w klimatycznym hotelu.

Ostatniego dnia prywatny transfer (ok 20 min) na lotnisko Santorini. Wylot do Polski.

Hotel: Santo Maris Oia Luxury Suites and Spa        Wyżywienie: BB          Trasa: 20 km


Powrót

Przylot do Polski.


Filtr

Kategoria
*****

Region
Grecja – Santorini

W kilku słowach
Santo Maris Oia to stosunkowo nowy obiekt wypoczynkowy na mapie archipelagu Santorini. Został oddany do użytku w 2016 roku. Jest to luksusowy hotel, którego kluczową koncepcją jest idea zrównoważonego rozwoju skupiająca się na promocji tego, co lokalne. Obiekt kładzie szczególny nacisk na działania przyjazne środowisku oraz lokalnej społeczności. Wszystko to sprawia, iż miejsce to słynie ze szczególnej gościnności i komfortu zamkniętego w eleganckiej i luksusowej przestrzeni. Hotel oferuje 65 pokoi typu suite urządzonych w tradycyjnym dla owej greckiej wyspy stylu. Każdy z nich posiada własną kuchnię zaprojektowaną w stylu rustykalnym oraz taras (z prywatnym basenem lub jacuzzi), z którego można obserwować najpiękniejsze zachody słońca. Pobyt w tym hotelu pozwala całkowicie oddać się nastrojowi, który panuje na wyspie, a jego dogodna lokalizacja umożliwia eksplorowanie jej pozostałej części.

Lokalizacja
Hotel usytuowany jest w miejscowości Oia, której centrum znajduje się kilka minut spacerem od obiektu. Odległość portu lotniczego Santoryn to ok. 18 km, natomiast miasteczka Fira – 11 km.

Plaża
Hotel nie posiada bezpośredniego dostępu do plaży. Najbliższa plaża kamienista Katharos Beach znajduje się 500 m od obiektu. Nieco dalej, w odległości 2,3 km, usytuowana jest plaża wulkaniczna Baxedes Beach.

Udogodnienia i usługi
Bezpłatny parking, bezpłatne Wi-Fi, usługa konsjerża, bar i restauracja, biblioteka, 5 zewnętrznych basenów, siłownia; za dodatkową opłatą: Anassa Spa, wycieczki jachtem połączone z nurkowaniem lub na zachód słońca, prywatne wycieczki po wyspie, przelot helikopterem, fotowycieczki, specjalny pakiet dla nowożeńców, rejsy szyte na miarę, przejażdżki konne, piesze wędrówki  z przewodnikiem, nurkowanie i snorkeling, kajaki, degustacje w lokalnych winiarniach, wycieczki nastawione na odkrywanie kultury, historii lub sztuki Santorini, udział w wydarzeniach kulturalnych, prywatne zajęcia jogi, indywidualnie dopasowana dieta.

Internet
Bezpłatne Wi-Fi na terenie całego obiektu.

Pokoje

Suite Pool Front (55 m²) – maks. 4 os. Widok na główny basen. Każdy pokój posiada werandę
z leżakami, stołem i krzesłami oraz zewnętrzne jacuzzi. Wnętrze składa się z salonu w stylu rustykalnym z sofą, sypialni z łóżkiem typu king size oraz aneksu kuchennego z częścią jadalną, a także łazienki z prysznicem. Butelka wina i słodycze na powitanie, bezpłatne Wi-Fi, mini-bar (dodatkowo płatny), zestaw do parzenia kawy i herbaty, ekspres do kawy, telewizor, sejf, laptop lub tablet (na prośbę), klimatyzacja, usługa sprzątania, usługa ścielenia łóżek (na prośbę), pranie (dodatkowo płatne), 24 h usługa boya hotelowego, 24 h serwis hotelowy (dodatkowo płatny), wcześniejsze śniadanie (na prośbę), codziennie dostarczanie magazynów i gazet (dodatkowo płatne).

Junior Suite Sea View (45 m²) – maks. 3 os. Widok na Morze Egejskie. Każdy pokój składa się z minimalistycznie zaprojektowanej łazienki z prysznicem, przestronnej sypialni z łóżkiem typu king size, rozkładanej sofy oraz aneksu kuchennego, a także werandy z jacuzzi, stołem, krzesłami i leżakami. Butelka wina i słodycze na powitanie, bezpłatne Wi-Fi, mini-bar (dodatkowo płatny), zestaw do parzenia kawy i herbaty, ekspres do kawy, telewizor, sejf, laptop lub tablet (na prośbę), klimatyzacja, usługa sprzątania, usługa ścielenia łóżek (na prośbę), pranie (dodatkowo płatne), 24 h usługa boya hotelowego, 24 h serwis hotelowy (dodatkowo płatny), wcześniejsze śniadanie (na prośbę), codziennie dostarczanie magazynów i gazet (dodatkowo płatne).

Suite Sea View (55 m²) – maks. 4 os. Widok na Morze Egejskie. Pokój składa się z sypialni z łóżkiem typu king size, łazienki z prysznicem oraz salonu zaaranżowanego w tradycyjnym stylu, a także werandy z jacuzzi, stołem, krzesłami i leżakami. W pokoju można zakwaterować dodatkowo 2 osoby, dla których dostępna będzie sofa. Butelka wina i słodycze na powitanie, bezpłatne Wi-Fi, mini-bar (dodatkowo płatny), zestaw do parzenia kawy i herbaty, ekspres do kawy, telewizor, sejf, laptop lub tablet (na prośbę), klimatyzacja, usługa sprzątania, usługa ścielenia łóżek (na prośbę), pranie (dodatkowo płatne), 24 h usługa boya hotelowego, 24 h serwis hotelowy (dodatkowo płatny), wcześniejsze śniadanie (na prośbę), codziennie dostarczanie magazynów i gazet (dodatkowo płatne).

Cave Junior Suite Private Pool (35–45 m²) – maks. 3 os. Widok na basen hotelowy. Pokój ten jest odseparowany od pozostałych obiektów hotelowych, posiada werandę z leżakami i prywatnym basenem z hydromasażem oraz sypialnię z łóżkiem typu king size. Butelka wina i słodycze na powitanie, bezpłatne Wi-Fi, mini-bar (dodatkowo płatny), zestaw do parzenia kawy i herbaty, ekspres do kawy, telewizor, sejf, laptop lub tablet (na prośbę), klimatyzacja, usługa sprzątania, usługa ścielenia łóżek (na prośbę), pranie (dodatkowo płatne), 24h usługa boya hotelowego, 24h serwis hotelowy (dodatkowo płatny), wcześniejsze śniadanie (na prośbę), codziennie dostarczanie magazynów i gazet (dodatkowo płatne).

Deluxe Suite Sunset Sea View (55 m²) – maks. 4 os. Widok na Morze Egejskie oraz zachody słońca. Składa się z sypialni z łóżkiem typu king size, eleganckiego salonu z sofą, łazienki z prysznicem, aneksu kuchennego oraz werandy z jacuzzi, leżakami, stołem i krzesłami. Butelka wina i słodycze na powitanie, bezpłatne Wi-Fi, Mini-Bar (dodatkowo płatny), zestaw do parzenia kawy i herbaty, ekspres do kawy, telewizor, sejf, laptop lub tablet (na prośbę), klimatyzacja, usługa sprzątania, usługa ścielenia łóżek (na prośbę), pranie (dodatkowo płatne), 24 h usługa boya hotelowego, 24 h serwis hotelowy (dodatkowo płatny), wcześniejsze śniadanie (na prośbę), codziennie dostarczanie magazynów i gazet (dodatkowo płatne).

Exclusive Sunset Suite Private Pool Sea View (55 m²) – maks. 4 os. Widok na Morze Egejskie oraz zachody słońca. Składa się z sypialni z łóżkiem typu king size, eleganckiego salonu z sofą, łazienki z prysznicem, aneksu kuchennego oraz werandy z prywatnym basenem, jacuzzi i leżakami. Butelka wina i słodycze na powitanie, bezpłatne Wi-Fi, mini-bar (dodatkowo płatny), zestaw do parzenia kawy i herbaty, ekspres do kawy, telewizor, sejf, laptop lub tablet (na prośbę), klimatyzacja, usługa sprzątania, usługa ścielenia łóżek (na prośbę), pranie (dodatkowo płatne), 24 h usługa boya hotelowego, 24 h serwis hotelowy (dodatkowo płatny), wcześniejsze śniadanie (na prośbę), codziennie dostarczanie magazynów i gazet (dodatkowo płatne).

Restauracje i bary
Alios Ilios
Elegancka restauracja należąca do obiektu, która serwuje tradycyjne dania kuchni greckiej. Została wyróżniona nagrodą Best Greek Cuisine Awards 2019 & 2021.

Akratos Poolside Bar
Bar z koktajlami i przekąskami przy głównym basenie bez krawędzi.

Wyżywienie
BB (śniadania)

Dzieci
Brak szczególnych udogodnień dla dzieci.

Strona hotelu
www.santomaris.gr/oia/en-gb

Plusy
-Obiekt położony w centrum miasteczka Oia
-Unikalne widoki na zachody słońca nad Morzem Egejskim
-Prywatne jacuzzi lub basen na werandzie w każdym apartamencie
-Przytulne apartamenty idealne dla par
-Świadome i zrównoważone działania hotelu

o Przeznaczenia

Grecja to kraj położony na południu Europy, w części lądowej graniczący z Albanią, Macedonią Północną, Bułgarią oraz Turcją, mający w swych granicach także ponad 6000 wysp, z czego jedynie 227 jest zamieszkałych. Jest to najbardziej wysunięty kraj na południe na całym kontynencie, posiadający także najdłuższą linię brzegową w Europie. Największym miastem Grecji, a zarazem jej stolicą, są Ateny, których liczba mieszkańców sięga ponad 3,7 miliona. Geograficznie Grecję podzielić można na 3 regiony – część kontynentalną, wyspiarską oraz półwysep Peloponez. Najpopularniejsze miejscowości wypoczynkowe znajdują się w regionie Chalkidiki oraz na wyspach Santorini, Mykonos, Korfu, Kreta, Zakynthos czy Rodos.

Historia Grecji to dzieje pierwszej wielkiej cywilizacji, która rozpoczęła się już około 2000 roku p.n.e., a jej najwcześniejszymi zachowanymi artefaktami są malowidła kultury minojskiej w ruinach Pałacu Knossos. W późniejszym czasie hegemonię na tych terenach zdobyli Mykeńczycy żyjący w części kontynentalnej, a kraj chwilowo podzielony był również na miasta-państwa, takie jak Ateny, Sparta czy Korynt. Dopiero w VI wieku p.n.e. nastąpił znaczny wzrost znaczenia Aten, gdzie ustanowiono nowy system rządów – pierwszą na świecie demokrację. Około 200 lat wcześniej w południowej Olimpii odbyły się także pierwsze igrzyska, mające uczcić króla bogów – Zeusa, który według miejscowych legend zamieszkuje najwyższą górę kraju – Olimp.

Wjazd
Do wjazdu na terytorium Grecji w celu turystycznym na okres do 90 dni nie jest wymagana wiza. Ze względu na przynależność zarówno Polski, jak i Grecji do Unii Europejskiej oraz Strefy Schengen, po przyjeździe do Grecji nie przeprowadza się także kontroli dokumentów na lotnisku. Nie zwalnia to jednak turystów z obowiązku posiadania przy sobie ważnego paszportu lub dowodu osobistego.

Szczepienia i zdrowie
Przed podróżą do Grecji nie są wymagane żadne szczepienia obowiązkowe. Mimo to warto rozpatrzyć szczepienia przeciwko błonicy, tężcowi i polio oraz WZW typu A, które przydać mogą się także w każdej innej zagranicznej podróży.

Warunki podróżowania
- Można lecieć na wakacje do Grecji bez konieczności okazywania certyfikatów szczepienia/ozdrowienia oraz bez negatywnych wyników testów.
- Od początku maja 2022 r. władze Grecji zniosły wszelkie obostrzenia związane z epidemią koronawirusa.

Pieniądze
Walutą obowiązującą w Grecji jest euro (EUR), które dzieli się na 100 centów. W większych miastach oraz turystycznych kurortach w wielu punktach, takich jak restauracje, sklepy, lokale usługowe czy hotele istnieje możliwość płatności kartą. Zarówno w dużych, jak i mniejszych ośrodkach miejskich znajdziecie bankomaty, a walutę (przeważnie USD, GBP, BGN) wymienić można w bankach, kantorach oraz w wielu hotelach.

Język
W Grecji oficjalnym językiem jest język grecki. Ze względu na dużą liczbę zagranicznych turystów, większość osób posługuje się także językiem angielskim.

Elektryczność
Napięcie elektryczne w gniazdkach wynosi 230 V, a częstotliwość 50 Hz. Gniazdka są typu C i F, przez co może wystąpić tu problem z okrągłymi wtyczkami starszego typu, dlatego warto zabrać ze sobą lub zakupić na miejscu odpowiedni adapter.

Bezpieczeństwo
Grecja uważana jest za kraj bezpieczny. Jedynie sporadycznie zdarzają się tu akty przestępczości pospolitej – głównie kradzieże – choć zastosowanie prostych środków ostrożności powinno zminimalizować to ryzyko. Podczas pobytu w Atenach odradza się samotnych, wieczornych spacerów w dzielnicach Plateia Amerikis, Omonoia i Kypseli, poleca się też unikać większych tłumów i zgromadzeń, a w środkach komunikacji publicznej lub na plaży bagaż mieć zawsze na oku.

Ekwipunek
Podczas wakacji w Grecji z pewnością przyda Wam się krem z wysokim filtrem UV, okulary przeciwsłoneczne, a także nakrycie głowy. Podczas pobytu w rejonach Paleokastritsa (Korfu), Loutro (Kreta) czy Psalidi (Kos), gdzie część plaż jest kamienista, warto zabrać ze sobą także odpowiednie obuwie do pływania. Polecamy zabrać także podstawowe leki, latarkę, scyzoryk oraz kartę EKUZ upoważniającą Was do korzystania z lokalnej służby zdrowia, na tych samych zasadach co obywatele Grecji.

Filmy i książki
Jedną z kultowych książek, w późniejszych latach także zekranizowanych, której akcja dotyczy właśnie Grecji, jest „Grek Zorba” autorstwa Nikosa Kazandzakisa, opowiadająca o losach młodego bohatera w czasach powojennych. Słynnym filmem ostatnich lat, który kręcony był na dwóch wyspach Sporadów – Skiathos i Skopelos – jest także „Mamma Mia”, z kultową obsadą i piosenkami szwedzkiego zespołu ABBA.

Pogoda

Klimat Grecji określa się jako śródziemnomorski, charakteryzujący się gorącym (słupki rtęci nierzadko przekraczają nawet 40°C!) latem oraz łagodną, przyjemną zimą. Najlepszym czasem na odwiedzenie Grecji będzie czas od kwietnia do października, choć jeśli stawiacie na plażowanie, lepiej udać się tu w miesiącach letnich.

Destination meta description

Ekskluzywna podróż do Grecji. Wybierz się na najlepsze wakacje Twojego życia! Zaplanuj niezwykły urlop All Inclusive z Nomade!

Cena zawiera

- Bilet lotniczy z bagażem rejestrowanym
- Noclegi: według wybranej oferty w hotelu
- Wyżywienie: BB (śniadania)
- Prywatne transfery lotnisko - hotel - lotnisko
- Ubezpieczenie zdrowotne (obejmujące też następstwa chorób przewlekłych i nowotworowych): 40 000 EUR koszty leczenia, 15 000 PLN następstwa nieszczęśliwych wypadków, 2 000 PLN bagaż
- Pakiet przedwyjazdowy
- Polski numer alarmowy czynny 24 h/dobę
- Opiekę anglojęzycznego przedstawiciela Nomade w Grecji

Cena nie zawiera

- Podatku lokalnego płatnego w hotelu (4 EUR za pokój za noc)
- Wyżywienia oprócz wymienionego w ofercie
- Wczesnego zakwaterowania i późnego wykwaterowania
- Wycieczek i biletów wstępu