Domes Aulus Zante, Autograph Collection 5*

cena od 9 057 PLN
Termin

21.9. - 28.9.2024

Liczba nocy

7 Nocy

Transport

Flight

Cena

9 057 PLN

Grecja - Zakynthos - 8 Dni

Kilka tysięcy wysp i wysepek oblewanych przez ciepłe wody Morza Śródziemnego oraz ponad 300 słonecznych dni w roku. Tak najkrócej można opisać Grecję. W wyspie Zakynthos kryje się niewymuszona naturalność. Malownicze zatoki, złoto-błękitne wybrzeża, bujna roślinność - wszystko to sprawia, że chcemy tam spędzić swoje niezapomniane wakacje.

- Odwiedź zatokę Wraku, uważaną za najpiękniejsze miejsce w całej Grecji
- Udaj się w rejs, aby podziwiać żółwie Caretta Caretta - jedne z największych żółwi morskich
- Zrelaksuj się na urokliwych zatokowych plażach Zakynthos

Wylot

Wylot z Polski do Zakynthos.
Po przylocie odbiór z lotniska w Zakynthos i prywatny transfer (ok 10 min) do hotelu na wybrzeżu.


Wypoczynek na Zakynthos

Przed Wami dni wylegiwania się na plaży oraz kąpieli w ciepłych wodach Morza Jońskiego. W czasie Waszych wakacji na tej pełnej zieleni wyspie możecie delektować się doskonałą grecką kuchnią, zażywać kąpieli morskich i słonecznych oraz poczuć klimat rozrywkowego miasteczka Laganas.
Ostatniego dnia prywatny transfer (ok 10 min) na lotnisko w Zakynthos. Wylot do Polski.

Hotel: Domes Aulus Zante, Autograph Collection     Wyżywienie: Al          Trasa: 10 km


Powrót

Przylot do Polski.


Filtr

Kategoria
*****

Region
Grecja - Zakhyntos

W kilku słowach
Domes Aulus Zante, Autograph Collection to propozycja od znanej sieci Domes Resorts. Hotel jest symbolem wypoczynku na najwyższym poziomie - przestronne, minimalistyczne wnętrza współgrają ze stonowaną paletą barw i dodatkami w kolorach ziemi; dwa baseny, wielokrotnie doceniana przez krytyków grecka kuchnia, bogata oferta zabiegów spa oraz dbająca o najmniejszy detal obsługa.  Hotel znajduje się nad malowniczą zatoką Laganas, tuż przy szerokiej, piaszczystej plaży.

Lokalizacja
Hotel położony jest w miejscowości Laganas, jedynie 6 kilometrów od lotniska. Liczne restauracje i kluby znajdują się w zasięgu krótkiego spaceru. Niedaleko hotelu został założony rezerwat, chroniący  żółwie morskie z gatunku karetta.

Plaża
Szeroka piaszczysta plaża z łagodnym zejściem do morza bezpośrednio przy hotelu.

Udogodnienia i usługi
Całodobowa recepcja i usługa konsjerża, 4 restauracje serujące dania kuchni greckiej i śródziemnomorskiej, 4 bary, basen tylko dla dorosłych i drugi płytki basen przeznaczony dla dzieci, luksusowe spa, siłownia.

Internet
Bezpłatne Wi-Fi na terenie całego obiektu.

Pokoje
Sapphire Nest  (20-23 m²) – liczba osób: maks. 2 osoby dorosłe. Podstawowe pokoje z widokiem na morze, balkon lub taras i łazienka z prysznicem. Wyposażone w klimatyzację, telewizor, minibar (za dodatkową opłatą), zestaw do parzenia kawy i herbaty (za dodatkową opłatą), sejf, Wi-Fi, suszarkę, żelazko i sprzęt do prasowania.

Tropical Nest (20-23 m²) – liczba osób: maks. 2 osoby dorosłe. Podstawowe pokoje z widokiem na ogród, balkon lub taras i łazienka z prysznicem. Wyposażone w klimatyzację, telewizor, minibar (za dodatkową opłatą), zestaw do parzenia kawy i herbaty (za dodatkową opłatą), sejf, Wi-Fi, suszarkę, żelazko i sprzęt do prasowania.

Sapphire Cocoon (24-26 m²) – liczba osób: maks. 2 osoby dorosłe i 1 dziecko. Pokoje z widokiem na morze, taras, dodatkowa sofa. Wyposażone w klimatyzację, telewizor, minibar (za dodatkową opłatą), zestaw do parzenia kawy i herbaty (za dodatkową opłatą), sejf, Wi-Fi, suszarkę, żelazko i sprzęt do prasowania.

Tropical Serenity Retreat (27 m²) – liczba osób: maks. 2 osoby dorosłe i 1 dziecko. Pokoje zaprojektowane na otwartym planie z widokiem na ogród i wydzieloną częścią wypoczynkową, taras lub balkon, łazienka z prysznicem. Wyposażone w klimatyzację, telewizor, minibar (za dodatkową opłatą), zestaw do parzenia kawy i herbaty (za dodatkową opłatą), sejf, Wi-Fi, suszarkę, żelazko i sprzęt do prasowania.

Sapphire Serenity Retreat (27 m²) – liczba osób: maks. 2 osoby dorosłe i 1 dziecko. Pokoje zaprojektowane na otwartym planie z widokiem na morze i wydzieloną częścią wypoczynkową, taras lub balkon, łazienka z prysznicem. Wyposażone w klimatyzację, telewizor, minibar (za dodatkową opłatą), zestaw do parzenia kawy i herbaty (za dodatkową opłatą), sejf, Wi-Fi, suszarkę, żelazko i sprzęt do prasowania.

Tropical Cozy Suite (40-46 m²) – liczba osób: maks. 2 osoby dorosłe i 1 dziecko. Pokoje zaprojektowane na otwartym planie z widokiem na ogród i wydzieloną częścią wypoczynkową, taras lub balkon, łazienka z prysznicem. Wyposażone w klimatyzację, telewizor, minibar (za dodatkową opłatą), zestaw do parzenia kawy i herbaty (za dodatkową opłatą), sejf, Wi-Fi, suszarkę, żelazko i sprzęt do prasowania. Plan Cool Living Selection.

Sapphire Cozy Suite (40-46 m²) – liczba osób: maks. 2 osoby dorosłe i 1 dziecko. Pokoje zaprojektowane na otwartym planie z widokiem na morze i wydzieloną częścią wypoczynkową, taras lub balkon, łazienka z prysznicem. Wyposażone w klimatyzację, telewizor, minibar (za dodatkową opłatą), zestaw do parzenia kawy i herbaty (za dodatkową opłatą), sejf, Wi-Fi, suszarkę, żelazko i sprzęt do prasowania. Plan Cool Living Selection.

Grand Tropical Nest (40-46 m²) – liczba osób: maks. 3 osoby dorosłe i 1 dziecko lub 2 osoby dorosłe i 2 dzieci. Przestronny apartament z dwoma sypialniami i widokiem na ogród, balkon, dwie łazienki z prysznicem.  Wyposażony w klimatyzację, telewizor, minibar (za dodatkową opłatą), zestaw do parzenia kawy i herbaty (za dodatkową opłatą), sejf, Wi-Fi, suszarkę, żelazko i sprzęt do prasowania. Dodatkowo do dyspozycji Gości całodobowa usługa concierge’a, codziennie uzupełniana kawa, herbata i soki, open bar w pokoju w dniu zakwaterowania. Plan Cool Living Selection.

Grand Saphire Nest (40-46 m²) – liczba osób: maks. 3 osoby dorosłe i 1 dziecko lub 2 osoby dorosłe i 2 dzieci. Przestronny apartament z dwoma sypialniami i widokiem na morze, balkon, dwie łazienki z prysznicem. Wyposażony w klimatyzację, telewizor, minibar (za dodatkową opłatą), zestaw do parzenia kawy i herbaty (za dodatkową opłatą), sejf, Wi-Fi, suszarkę, żelazko i sprzęt do prasowania. Dodatkowo do dyspozycji Gości całodobowa usługa concierge’a, codziennie uzupełniana kawa, herbata i soki, open bar w pokoju w dniu zakwaterowania. Plan Cool Living Selection.

Grand Tropical Cozy Suite (54-60 m²) – liczba osób maks. 6 osób, 4 osoby dorosłe i 2 dzieci. Przestronny apartament z dwoma sypialniami i dwoma częściami wypoczynkowymi z widokiem na ogród, balkon lub taras, dwie łazienki z prysznicem. Wyposażony w klimatyzację, telewizor, minibar (za dodatkową opłatą), zestaw do parzenia kawy i herbaty (za dodatkową opłatą), sejf, Wi-Fi, suszarkę, żelazko i sprzęt do prasowania. Dodatkowo do dyspozycji Gości całodobowa usługa concierge’a, codziennie uzupełniana kawa, herbata i soki, open bar w pokoju w dniu zakwaterowania. Plan Cool Living Selection.

Grand Tropical Zen Suite (60-66 m²)  ̶  liczba osób: maks. 6 osób, 4 osoby dorosłe i 2 dzieci. Przestronne wille z widokiem na ogród i balkonem. Dwie sypialnie z prywatnymi łazienkami, część wypoczynkowa oraz dodatkowa łazienka z prysznicem. Wyposażone w klimatyzację, telewizor, minibar (za dodatkową opłatą), zestaw do parzenia kawy i herbaty (za dodatkową opłatą), sejf, Wi-Fi, suszarkę, żelazko i sprzęt do prasowania. Dodatkowo do dyspozycji Gości całodobowa usługa concierge’a, codziennie uzupełniana kawa, herbata i soki, open bar w pokoju w dniu zakwaterowania. Plan Cool Living Selection.

Grand Sapphire Zen Suite (60-66 m²) – liczba osób: maks. 6 osób, 4 osoby dorosłe i 2 dzieci. Przestronne wille z widokiem na morze i balkonem. Dwie sypialnie z prywatnymi łazienkami, część wypoczynkowa, łazienka z prysznicem. Wyposażone w klimatyzację, telewizor, minibar (za dodatkową opłatą), zestaw do parzenia kawy i herbaty (za dodatkową opłatą), sejf, Wi-Fi, suszarkę, żelazko i sprzęt do prasowania. Dodatkowo do dyspozycji Gości całodobowa usługa concierge’a, codziennie uzupełniana kawa, herbata i soki, open bar w pokoju w dniu zakwaterowania. Plan Cool Living Selection.

Sapphire Lush Two Bedroom Suite (61 m²)  ̶  liczba osób: maks. 6 osób, 4 osoby dorosłe i 2 dzieci. Przestronne wille z widokiem na morze i tarasem z częścią wypoczynkową. Dwie sypialnie, część wypoczynkowa, jedna łazienka z prysznicem i jedna łazienka z wanną. Wyposażone w klimatyzację, telewizor, minibar (za dodatkową opłatą), zestaw do parzenia kawy i herbaty (za dodatkową opłatą), sejf, Wi-Fi, suszarkę, żelazko i sprzęt do prasowania. Dodatkowo do dyspozycji Gości całodobowa usługa concierge’a, codziennie uzupełniana kawa, herbata i soki, open bar w pokoju w dniu zakwaterowania. Plan Cool Living Selection.

Sapphire Lush Three Bedroom Suite (81-88 m²) – liczba osób: maks. 8 osób, 4 osoby dorosłe i 4 dzieci. Przestronne wille z widokiem na morze i tarasem z częścią wypoczynkową. Dwie sypialnie, część wypoczynkowa, dwie  łazienki z prysznicem i jedna łazienka z wanną. Wyposażone w klimatyzację, telewizor, minibar (za dodatkową opłatą), zestaw do parzenia kawy i herbaty (za dodatkową opłatą), sejf, Wi-Fi, suszarkę, żelazko i sprzęt do prasowania. Dodatkowo do dyspozycji Gości całodobowa usługa concierge’a, codziennie uzupełniana kawa, herbata i soki, open bar w pokoju w dniu zakwaterowania. Plan Cool Living Selection.

Restauracje i bary
Monachus Restaurant
Śniadania kontynentalne i amerykańskie w formie bufetu, śródziemnomorskie specjały w porze lunchu i kolacji. Po godzinie 18:00 obowiązuje dress code.

Tesoro Mio
Restauracja na świeżym powietrzu, położona przy plaży, jest idealnym miejscem na celebrację włoskiej i śródziemnomorskiej kultury kulinarnej.

Pita Canteen
Restauracja serwująca tradycyjną grecką kuchnię.
 
Meze Restaurant
Restauracja serwująca tradycyjne greckie meze, ogłoszona najlepszą hotelową restauracją w plebiscycie Greek Hospitality Awards 2018.

The Griglia Restaurant
Restauracja serwująca lunch w formie bufetu z daniami na zimno i na ciepło.

Canteen Beach Bar
Bar przy plaży serwująca napoje, lekkie przekąski i lunch.

Lianolia Bar
Bar przy plaży serwujący napoje.

Just Wana Have Sun
Kameralny bar oferujący lekkie przekąski i napoje.

The Spiritzeria
Bar serwujący rzemieślnicze koktajle.

Wyżywienie
All inclusive (Cool Inclusive Dine Around)
- Śniadania kontynentalne (serwowane w godz. 07:00 - 08:00) oraz w formie bufetu (serwowane 08:00 - 11:00) w głównej restauracji hotelowej Monachus.
- Lunche serwowane w restauracji Monachus lub The Griglia w formie bufetu (13:00 – 15:00) lub a la carte w restauracji Meze Means to Share.
- Kolacje w formie bufetu serwowane w głównej restauracji hotelowej (18:00 – 21:30) oraz posiłki a la carte w Tesoro Mio, The Griglia lub Pita Canteen.
- Przekąski serwowane w hotelowych barach w ciągu dnia (10:00 – 18:00).
- Napoje alkoholowe i bezalkoholowe serwowane w hotelowych barach i restauracjach od godz. 10:00 do 00:00.

Cool Living Selection
(dotyczy gości apartamentów Tropical/Sapphire Cozy Suite, Grand Tropical/Sapphire Nest, Grand Tropical Cozy Suite, Grand Tropical/Sapphire Zen Suite, Sapphire Lush Two/Three Bedroom Suite)
Goście Cool Living Selection mogą bezpłatnie korzystać ze wszystkich wymienionych wyżej barów i restauracji oraz dodatkowo:
- Ekskluzywny dostęp do Cool living Room, ekskluzywnego salonu z funkcją „Grab and Go” przekąski i ekskluzywne napoje premium.
- Niektóre dodatkowe pozycje zawarte w restauracjach a la carte, dostępne tylko dla gości CLS.
- Minibar, raz bezpłatnie uzupełniony po przyjeździe (kolejne uzupełnienia za dodatkową opłatą)

Dzieci
Klub dla dzieci, plac zabaw, zajęcia z ogrodnictwa

Strona hotelu
www.domesresorts.com/domesauluszante

Plusy
- Lokalizacja tuż przy jednej z najpiękniejszych plaż na Zakhyntos
- Minimalistyczne wnętrza w subtelnych kolorach
- W bliskiej odległości restauracje oraz bary

o Przeznaczenia

Grecja to kraj położony na południu Europy, w części lądowej graniczący z Albanią, Macedonią Północną, Bułgarią oraz Turcją, mający w swych granicach także ponad 6000 wysp, z czego jedynie 227 jest zamieszkałych. Jest to najbardziej wysunięty kraj na południe na całym kontynencie, posiadający także najdłuższą linię brzegową w Europie. Największym miastem Grecji, a zarazem jej stolicą, są Ateny, których liczba mieszkańców sięga ponad 3,7 miliona. Geograficznie Grecję podzielić można na 3 regiony – część kontynentalną, wyspiarską oraz półwysep Peloponez. Najpopularniejsze miejscowości wypoczynkowe znajdują się w regionie Chalkidiki oraz na wyspach Santorini, Mykonos, Korfu, Kreta, Zakynthos czy Rodos.

Historia Grecji to dzieje pierwszej wielkiej cywilizacji, która rozpoczęła się już około 2000 roku p.n.e., a jej najwcześniejszymi zachowanymi artefaktami są malowidła kultury minojskiej w ruinach Pałacu Knossos. W późniejszym czasie hegemonię na tych terenach zdobyli Mykeńczycy żyjący w części kontynentalnej, a kraj chwilowo podzielony był również na miasta-państwa, takie jak Ateny, Sparta czy Korynt. Dopiero w VI wieku p.n.e. nastąpił znaczny wzrost znaczenia Aten, gdzie ustanowiono nowy system rządów – pierwszą na świecie demokrację. Około 200 lat wcześniej w południowej Olimpii odbyły się także pierwsze igrzyska, mające uczcić króla bogów – Zeusa, który według miejscowych legend zamieszkuje najwyższą górę kraju – Olimp.

Wjazd
Do wjazdu na terytorium Grecji w celu turystycznym na okres do 90 dni nie jest wymagana wiza. Ze względu na przynależność zarówno Polski, jak i Grecji do Unii Europejskiej oraz Strefy Schengen, po przyjeździe do Grecji nie przeprowadza się także kontroli dokumentów na lotnisku. Nie zwalnia to jednak turystów z obowiązku posiadania przy sobie ważnego paszportu lub dowodu osobistego.

Szczepienia i zdrowie
Przed podróżą do Grecji nie są wymagane żadne szczepienia obowiązkowe. Mimo to warto rozpatrzyć szczepienia przeciwko błonicy, tężcowi i polio oraz WZW typu A, które przydać mogą się także w każdej innej zagranicznej podróży.

Warunki podróżowania
- Można lecieć na wakacje do Grecji bez konieczności okazywania certyfikatów szczepienia/ozdrowienia oraz bez negatywnych wyników testów.
- Od początku maja 2022 r. władze Grecji zniosły wszelkie obostrzenia związane z epidemią koronawirusa.

Pieniądze
Walutą obowiązującą w Grecji jest euro (EUR), które dzieli się na 100 centów. W większych miastach oraz turystycznych kurortach w wielu punktach, takich jak restauracje, sklepy, lokale usługowe czy hotele istnieje możliwość płatności kartą. Zarówno w dużych, jak i mniejszych ośrodkach miejskich znajdziecie bankomaty, a walutę (przeważnie USD, GBP, BGN) wymienić można w bankach, kantorach oraz w wielu hotelach.

Język
W Grecji oficjalnym językiem jest język grecki. Ze względu na dużą liczbę zagranicznych turystów, większość osób posługuje się także językiem angielskim.

Elektryczność
Napięcie elektryczne w gniazdkach wynosi 230 V, a częstotliwość 50 Hz. Gniazdka są typu C i F, przez co może wystąpić tu problem z okrągłymi wtyczkami starszego typu, dlatego warto zabrać ze sobą lub zakupić na miejscu odpowiedni adapter.

Bezpieczeństwo
Grecja uważana jest za kraj bezpieczny. Jedynie sporadycznie zdarzają się tu akty przestępczości pospolitej – głównie kradzieże – choć zastosowanie prostych środków ostrożności powinno zminimalizować to ryzyko. Podczas pobytu w Atenach odradza się samotnych, wieczornych spacerów w dzielnicach Plateia Amerikis, Omonoia i Kypseli, poleca się też unikać większych tłumów i zgromadzeń, a w środkach komunikacji publicznej lub na plaży bagaż mieć zawsze na oku.

Ekwipunek
Podczas wakacji w Grecji z pewnością przyda Wam się krem z wysokim filtrem UV, okulary przeciwsłoneczne, a także nakrycie głowy. Podczas pobytu w rejonach Paleokastritsa (Korfu), Loutro (Kreta) czy Psalidi (Kos), gdzie część plaż jest kamienista, warto zabrać ze sobą także odpowiednie obuwie do pływania. Polecamy zabrać także podstawowe leki, latarkę, scyzoryk oraz kartę EKUZ upoważniającą Was do korzystania z lokalnej służby zdrowia, na tych samych zasadach co obywatele Grecji.

Filmy i książki
Jedną z kultowych książek, w późniejszych latach także zekranizowanych, której akcja dotyczy właśnie Grecji, jest „Grek Zorba” autorstwa Nikosa Kazandzakisa, opowiadająca o losach młodego bohatera w czasach powojennych. Słynnym filmem ostatnich lat, który kręcony był na dwóch wyspach Sporadów – Skiathos i Skopelos – jest także „Mamma Mia”, z kultową obsadą i piosenkami szwedzkiego zespołu ABBA.

Pogoda

Klimat Grecji określa się jako śródziemnomorski, charakteryzujący się gorącym (słupki rtęci nierzadko przekraczają nawet 40°C!) latem oraz łagodną, przyjemną zimą. Najlepszym czasem na odwiedzenie Grecji będzie czas od kwietnia do października, choć jeśli stawiacie na plażowanie, lepiej udać się tu w miesiącach letnich.

Destination meta description

Ekskluzywna podróż do Grecji. Wybierz się na najlepsze wakacje Twojego życia! Zaplanuj niezwykły urlop All Inclusive z Nomade!

Cena zawiera

- Bilet lotniczy z bagażem rejestrowanym
- Noclegi: według wybranej oferty
- Wyżywienie: według wybranej oferty
- Prywatne transfery: lotnisko - hotel - lotnisko
- Ubezpieczenie zdrowotne (obejmujące też następstwa chorób przewlekłych i nowotworowych): 60 000 EUR koszty leczenia, 15 000 PLN następstwa nieszczęśliwych wypadków, 2 000 PLN bagaż
- Pakiet przedwyjazdowy
- Polski numer alarmowy czynny 24 h/dobę
- Opiekę anglojęzycznego przedstawiciela Nomade w Grecji

Cena nie zawiera

- Wyżywienia oprócz wymienionego w ofercie
- Zwyczajowych napiwków
- Lokalnych podatków (10 EUR za pokój za noc)
- Wczesnego zakwaterowania/późnego wymeldowania w hotelach

Uwagi do programu

- Doba hotelowa standardowo zaczyna się o 14:00, a kończy o 12:00
- Oferta Nomade oparta jest o dynamiczne pakietowanie. Cena zostanie automatycznie zaktualizowana po dokonaniu rezerwacji. Cena zostanie ostatecznie potwierdzona, kiedy zostaną wprowadzone poprawne dane uczestników: „Pan/Pani”, imię, nazwisko, data urodzenia (takie same jak w paszporcie). Uwaga! Po założeniu rezerwacji wstępnej nie mamy możliwości edycji danych.
- W przypadku braku możliwości rezerwacji biletów lotniczych w przyjętych taryfach cena ostateczna imprezy może ulec zmianie. Każda zmiana, ewentualna dopłata podlega akceptacji klienta. W przypadku przelotów rejsowych wszelkie zmiany zgłoszone po potwierdzeniu rezerwacji i wystawieniu biletów są rozpatrywane indywidualnie. Odpowiedzialność za konsekwencje zmian i wszelkie koszty z tym związane ponosi klient.