-

Dzień 1 - Wylot

Wylot z Polski do Faro na wybrzeżu Algarve.

Po przylocie odbiór z lotniska w Faro i prywatny transfer (ok 25 min) do hotelu na wybrzeżu Algarve.Dzień 1-8 - Wybrzeże Algarve

Przed Wami 7 dni odpoczynku na najpiękniejszym wybrzeżu Portugalii. Czeka Was wypoczynek na pięknych zatokowych plażach, spacery po klimatycznych miasteczkach, poznawanie najpiękniejszych zakątków Algarve i korzystanie z licznych atrakcji oferowanych przez hotel.

Ostatniego dnia prywatny transfer (ok 25 min) na lotnisko w Faro. Wylot do Polski.

Hotel: Quinta Do Lago       Wyżywienie: BB / HB          Trasa: 20 km


Dzień 8 - Powrót

Przylot do Polski.


Filtr

o Przeznaczenia

Portugalia – niewielki kraj, położony na Półwyspie Iberyjskim, oblewany z jednej strony wodami Oceanu Atlantyckiego, a od drugiej graniczący z Hiszpanią, to najdalej wysunięte na zachód państwo Europy. Ze względu na swoje położenie, wyjątkowo przyjemny klimat, szerokie piaszczyste plaże, niezliczone zabytki i doskonałą kuchnię z nieprzebraną ilością owoców morza, przyciąga turystów przez cały rok. Fascynująca historia Portugalii, kraju, który był niegdyś jednym z największych i najpotężniejszych imperiów świata, zaowocowała powstaniem niezwykłych miast, pełnych wspaniałych budowli i wpisanych na listę UNESCO zabytków. Podczas podróży po Portugalii nie sposób ominąć Lizbony, zaliczanej w poczet najstarszych europejskich stolic, Porto – od którego swoją nazwę wywodzi zarówno kraj, jak i mocne, uderzające do głowy wino, czy też położonych na jednym z najpiękniejszych w całej Europie wybrzeży Algarve i Cascais. Znajdziecie tu szerokie, piaszczyste plaże, malownicze skalne klify, dziesiątki pól golfowych, doskonałe warunki do surfowania, a także wyborną kuchnię. Jeśli jesteście amatorami win, wybierzcie się w podróż po słynącej z winnic dolinie Douro, natomiast gdy kusi Was wspaniała, nieokiełznana przyroda, dobrym pomysłem będzie wycieczka na Azory lub na nazywaną krainą wiecznej wiosny Maderę.

Wjazd
Obywatele RP nie potrzebują wizy, by wjechać do Portugalii, ponieważ oba te kraje należą do Unii Europejskiej; dotyczy to także Madery i Azorów. Wymagane jest jednak posiadanie ważnego paszportu lub dowodu osobistego.

Szczepienia i zdrowie
Przed wyjazdem do Portugalii nie ma szczepień obowiązkowych. Zalecane są standardowe szczepienia: przeciwko błonicy, tężcowi, durowi brzusznemu i wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B. Woda z kranu nadaje się do picia.

Warunki podróżowania
- Od 1 lipca 2022 r. w podróży do Portugalii nie trzeba okazywać ani certyfikatów szczepienia/ozdrowienia, ani negatywnych wyników testów.

Pieniądze
Ponieważ walutą w Portugalii jest euro, najlepiej zaopatrzyć się w gotówkę od razu w Polsce. Prawie wszędzie płacić można kartą, nie ma też problemu z dostępem do bankomatów, niekiedy jednak pobierana jest prowizja. Butelka wody kosztuje około 0,6 EUR, a posiłek w restauracji – około 20 EUR.

Język
W Portugalii językiem urzędowym jest portugalski. W większości miejsc turystycznych bez problemu porozumiecie się po angielsku, lecz w mniejszych miasteczkach i na prowincji może być z tym problem.

Elektryczność
Napięcie w Portugalii wynosi 220 V i 50 Hz AC. Wszystkie gniazda spełniają przepisy europejskie i pasują do okrągłych bolców.

Bezpieczeństwo
Portugalia jest krajem bezpiecznym, lecz dość częste są tu kradzieże kieszonkowe, warto więc zachować ostrożność, pilnować torebek i plecaków, drogą biżuterię czy cenny sprzęt zostawić w domu, a pieniądze i dokumenty schować do wewnętrznych kieszonek.

Ekwipunek
Warto zaopatrzyć się krem z filtrem UV, nakrycie głowy, okulary przeciwsłoneczne i chustę na plażę lub szybkoschnący ręcznik. Stój kąpielowy nosi się jedynie na plaży, natomiast w restauracjach i miejscach publicznych wymaga się pełniejszego ubioru.

Filmy i książki
Książek w języku polskim o Portugalii nie brakuje! Polecamy szczególnie „Księgę niepokoju” autorstwa Fernanda Pessoa, słynnego modernistycznego poety i prozaika, będącą liryczno-metafizycznym połączeniem dziennika intymnego i prozy poetyckiej. Jeśli natomiast interesujecie się historią, sięgnijcie po „Szkielet białego słonia” Izy Klementowskiej, z której dowiecie się, jak wyglądał proces uniezależniania się od Portugalii Mozambiku – kraju, który po prawie pięciuset latach, jako jedna z ostatnich kolonii w Afryce, uzyskał niepodległość. Iza Klementowska w fascynujący sposób przeplata historie ludzi żyjących w XVI wieku z opowieściami o tych żyjących obecnie, trapionych problemami współczesności.

Pogoda

Portugalia to kraj, do którego jeździć można cały rok. Łagodny, śródziemnomorski klimat charakteryzują krótkie zimy i ciepłe lata, a średnia roczna temperatura waha się tu od 12°C do 18°C. W centrum kraju panują upalne, bezdeszczowe lata (ok. 35°C) oraz suche, ciepłe (ok. 12°C) zimy, plaże południa są słoneczne w zasadzie cały rok, a choć zimą wieczory bywają tu chłodne, to w ciągu dnia temperatury są bardzo przyjemne.

Destination meta description

Ekskluzywna podróż do Portugalii. Wybierz się na najlepsze wakacje Twojego życia! Zaplanuj niezwykły urlop All Inclusive z Nomade!

Cena zawiera

- Przelot samolotem na trasie: Polska – Faro – Polska (z przesiadką)
- Bagaż rejestrowany
- Noclegi: 7 nocy w hotelu Quinta Do Lago
- Wyżywienie: według wybranej oferty
- Prywatne transfery lotnisko - hotel - lotnisko
- Ubezpieczenie zdrowotne (obejmujące też następstwa chorób przewlekłych i nowotworowych): 40 000 EUR koszty leczenia, 15 000 PLN następstwa nieszczęśliwych wypadków, 2 000 PLN bagaż
- Pakiet przedwyjazdowy
- Polski numer alarmowy czynny 24 h/dobę
- Opiekę anglojęzycznego przedstawiciela Nomade w Portugalii

Cena nie zawiera

- Wyżywienia oprócz wymienionego w ofercie
- Wczesnego zakwaterowani i późnego wykwaterowania
- Wycieczek i biletów wstępu