Seszele

STORY Seychelles - Seszele
2.2. - 11.2.2024 10 d / 7 n
Śniadanie
Flight - Kraków
cena od 11 553 PLN
ZOBACZ OFERTĘ
Hilton Seychelles Northolme Resort & Spa - Seszele
19.1. - 28.1.2024 10 d / 7 n
Śniadanie
Flight - Kraków
cena od 13 489 PLN
ZOBACZ OFERTĘ
Hilton Seychelles Labriz Resort & Spa - Seszele
19.1. - 28.1.2024 10 d / 7 n
Śniadanie
Flight - Kraków
cena od 15 489 PLN
ZOBACZ OFERTĘ
Kempinski Seychelles Resort - Seszele
19.6. - 28.6.2024 10 d / 7 n
Śniadanie
Flight - Berlin
cena od 14 007 PLN
ZOBACZ OFERTĘ
Le Domaine de L'Orangeraie Resort & Spa - Seszele
19.1. - 28.1.2024 10 d / 7 n
Śniadanie
Flight - Kraków
cena od 15 932 PLN
ZOBACZ OFERTĘ
Dwie wyspy Seszeli (Mahe i Silhouette) - Seszele
30.5. - 9.6.2024 11 d / 9 n
Według programu
Flight - Warszawa
cena od 17 904 PLN
ZOBACZ OFERTĘ
Dwie wyspy Seszeli (Mahe i Praslin) - Seszele
16.5. - 26.5.2024 11 d / 9 n
Według programu
Flight - Warszawa
cena od 20 472 PLN
ZOBACZ OFERTĘ
Constance Lemuria Resort - Seszele
15.12. - 24.12.2023 10 d / 7 n
Śniadanie
Flight - Kraków
cena od 20 618 PLN
ZOBACZ OFERTĘ
Four Seasons Resort Seychelles - Seszele
4.9. - 13.9.2024 10 d / 7 n
Śniadanie
Flight - Berlin
cena od 23 802 PLN
ZOBACZ OFERTĘ
Four Seasons Resort Seychelles at Desroches Island - Seszele
26.1. - 4.2.2024 10 d / 7 n
Śniadanie
Flight - Kraków
cena od 24 456 PLN
ZOBACZ OFERTĘ
Six Senses Zil Pasyon - Seszele
19.1. - 28.1.2024 10 d / 7 n
Śniadanie
Flight - Kraków
cena od 31 201 PLN
ZOBACZ OFERTĘ
Anantara Maia Seychelles Villas - Seszele
19.6. - 28.6.2024 10 d / 7 n
Śniadanie
Flight - Berlin
cena od 36 210 PLN
ZOBACZ OFERTĘ

Seszele to wyspiarski kraj położony na wodach Oceanu Indyjskiego, oddalony ponad 1500 kilometrów od wschodnich wybrzeży Afryki. Archipelag seszelski jest wyjątkowy. Składa się na niego około 40 najstarszych i zarazem jedynych wysp na Ziemi, które zbudowane są z granitu, m. in. najczęściej odwiedzane Mahe i Praslin oraz kameralne La Digue i Silhouette. Na podróżniczej mapie Seszele zajmują szczególne miejsce: przyjeżdża się tu dla wspaniałych krajobrazów, endemicznych gatunków zwierząt i roślin, bogatej kreolskiej kultury i kuchni bazującej na świeżych owocach morza, wypoczynku na rajskich plażach i snorkelingu w obrastających część wysp raf koralowych. Seszelczycy bardzo dbają o ochronę środowiska, otaczając troskliwą opieką parki narodowe, m. in. Seszelski Park Narodowy Morne na Mahe, i rezerwaty dzikiej przyrody, m. in. Veuve na La Digue. Największym miastem na wyspach jest stolica Victoria, której przyznano także tytuł najmniejszej stolicy na świecie.

Wjazd
Obywatele Polski nie potrzebują wizy, by wjechać na Seszele w celach turystycznych do 90 dni. Wymagany jest paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty przylotu oraz powrotny bilet lotniczy.

Szczepienia i zdrowie
Przed wyjazdem na Seszele nie ma szczepień obowiązkowych. Zalecane są standardowe szczepienia: przeciwko błonicy, tężcowi, durowi brzusznemu i wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B. Na Seszelach nie występuje malaria. Na miejscu należy unikać picia wody z kranu i pić wodę butelkową.

Warunki podróżowania
- Należy przedstawić zaświadczenie o negatywnym wyniku testu PCR wykonanego w ciągu 72 godzin przed podróżą LUB zaświadczenie o negatywnym wyniku testu antygenowego wykonanego w ciągu 24 godzin przed wylotem. Wynik testu w języku angielskim należy zabrać ze sobą w formie papierowej lub na urządzeniu mobilnym. Z okazania wyniku testu zwolnione są osoby zaszczepione, ozdrowieńcy oraz dzieci do lat 12.
- Należy zarejestrować swoją podróż na stronie https://seychelles.govtas.com/. Formularz można wypełnić wyłącznie online w okresie między 72 a 3 godziny przed wylotem (po uzyskaniu negatywnego wyniku testu). Obowiązek rejestracji dotyczy również dzieci i młodzieży.
- Należy posiadać ubezpieczenie obejmujące kwarantannę oraz leczenie COVID-19.
- Osoby zaszczepione mogą podróżować na Seszele bez testu po 14 dniach od przyjęcia drugiej dawki szczepionki (jednej w przypadku szczepionki Johnson & Johnson) + dawki przypominającej jeśli od podstawowego szczepienia minęło więcej niż 6 miesięcy. Młodzież w wieku 12-18 lat może podróżować po ukończeniu podstawowego cyklu szczepień (dwie dawki szczepienia lub jedna dawka Johnson & Johnson). Wymagany jest Unijny Certyfikat Szczepienia pobrany z IKP.
- Ozdrowieńcy mogą podróżować na Seszele bez testu w przypadku wyzdrowienia z COVID-19 w czasie od 2 do 12 tygodni poprzedzających przylot na wyspy. Wymagany jest Unijny Certyfikat Ozdrowienia pobrany z IKP.

Pieniądze
Waluta na Seszelach to rupia seszelska (SCR). Podróżując na Seszele, warto zabrać dolary amerykańskie w banknotach najnowszych edycji lub euro. Bez problemy zapłacicie kartą kredytową. Butelka wody kosztuje około 18 SCR. Za posiłek w restauracji zapłacicie od 250 SCR.

Język
Na Seszelach używa się trzech języków: angielskiego, seszelskiego kreolskiego i francuskiego. Są one także uznane za oficjalne języki w kraju. Większość Seszelczyków włada biegle językiem angielskim.

Elektryczność
Napięcie w sieci na Seszelach to 240V, a gniazdka elektryczne dostosowane są do wtyczek z trzema prostokątnymi bolcami (takie same jak w Wielkiej Brytanii). Adaptery można kupić na miejscu lub wypożyczyć w hotelu.

Bezpieczeństwo
Seszele to bezpieczny kraj, w którym nie odnotowuje się rozbojów i napadów. Turyści powinni zachować podstawowe zasady bezpieczeństwa: paszporty przechowywać w hotelowych sejfach i trzymać pieniądze w kilku miejscach. Ze względu na silne prądy morskie, radzimy unikać samotnych kąpieli przy odludnych plażach.

Ekwipunek
Warto zaopatrzyć się krem z filtrem UV, nakrycie głowy oraz okulary przeciwsłoneczne. Na Seszelach przydają się też buty do wody, szczególnie na wyspach, które obrastają rafy koralowe. Stój kąpielowy nosi się jedynie na plaży, natomiast w restauracjach i miejscach publicznych wymaga się ubioru zakrywającego ramiona i długich spodni.

Książki i filmy
Opublikowane w języku polskim książki ograniczają się do romansu „Raj na Seszelach” Elisabeth Power. Ian Fleming, autor cyklu powieści o przygodach Jamesa Bonda odwiedził Seszele w 1958 roku. Owocem tej podróży był zbiór opowiadań „Tylko dla twoich oczu”, który doczekał się filmowej adaptacji. W roli Jamesa Bonda wystąpił Roger Moore.

Nothing add...

Seszele to wyspy tropikalne, co oznacza wysokie temperatury przez cały rok, wahające się od 24 do 32 st. Celsjusza oraz częste i obfite opady deszczu. Najlepszą porą na plażowanie na Seszelach jest okres pomiędzy kwietniem a czerwcem lub wrzesień i listopad. Na grudzień i styczeń przypada szczyt monsunowy, co wiąże się z wielogodzinnymi ulewami każdego dnia.

Seszele