Seszele

Kempinski Seychelles Resort - Seszele
5.10. - 14.10.2022 10 d / 7 n
Śniadanie
Flight - Warszawa (Okęcie)
cena od 9 713 PLN
ZOBACZ OFERTĘ
STORY Seychelles - Seszele
25.1. - 3.2.2023 10 d / 7 n
Śniadanie
Flight - Warszawa (Okęcie)
cena od 10 398 PLN
ZOBACZ OFERTĘ
Constance Ephelia Resort - Seszele
31.8. - 9.9.2022 10 d / 7 n
Śniadanie i obiadokolacja
Flight - Warszawa (Okęcie)
cena od 11 848 PLN
ZOBACZ OFERTĘ
Hilton Seychelles Labriz Resort & Spa - Seszele
15.9. - 24.9.2022 10 d / 7 n
Śniadanie
Flight - Warszawa (Okęcie)
cena od 12 249 PLN
ZOBACZ OFERTĘ
Dwie wyspy Seszeli (Mahe i Silhouette) - Seszele
1.9. - 12.9.2022 12 d / 9 n
Według programu
Flight - Warszawa (Okęcie)
cena od 13 024 PLN
ZOBACZ OFERTĘ
Constance Lemuria Resort - Seszele
31.8. - 9.9.2022 10 d / 7 n
Śniadanie
Flight - Warszawa (Okęcie)
cena od 14 789 PLN
ZOBACZ OFERTĘ
Raffles Seychelles - Seszele
22.3. - 31.3.2023 10 d / 7 n
Śniadanie
Flight - Warszawa (Okęcie)
cena od 19 983 PLN
ZOBACZ OFERTĘ
Four Seasons Resort Seychelles at Desroches Island - Seszele
23.2. - 4.3.2023 10 d / 7 n
Śniadanie
Flight - Warszawa (Okęcie)
cena od 20 429 PLN
ZOBACZ OFERTĘ
Four Seasons Resort Seychelles - Seszele
2.11. - 11.11.2022 10 d / 7 n
Śniadanie
Flight - Warszawa (Okęcie)
cena od 20 611 PLN
ZOBACZ OFERTĘ
Dwie wyspy Seszeli (Mahe i Praslin) - Seszele
1.9. - 12.9.2022 12 d / 9 n
Według programu
Flight - Warszawa (Okęcie)
cena od 21 489 PLN
ZOBACZ OFERTĘ
Six Senses Zil Pasyon - Seszele
5.10. - 14.10.2022 10 d / 7 n
Śniadanie
Flight - Warszawa (Okęcie)
cena od 35 199 PLN
ZOBACZ OFERTĘ
Anantara Maia Seychelles Villas - Seszele
8.12. - 17.12.2022 10 d / 7 n
All inclusive
Flight - Warszawa (Okęcie)
cena od 37 335 PLN
ZOBACZ OFERTĘ

Seszele to wyspiarski kraj położony na wodach Oceanu Indyjskiego, oddalony ponad 1500 kilometrów od wschodnich wybrzeży Afryki. Archipelag seszelski jest wyjątkowy. Składa się na niego około 40 najstarszych i zarazem jedynych wysp na Ziemi, które zbudowane są z granitu, m. in. najczęściej odwiedzane Mahe i Praslin oraz kameralne La Digue i Silhouette. Na podróżniczej mapie Seszele zajmują szczególne miejsce: przyjeżdża się tu dla wspaniałych krajobrazów, endemicznych gatunków zwierząt i roślin, bogatej kreolskiej kultury i kuchni bazującej na świeżych owocach morza, wypoczynku na rajskich plażach i snorkelingu w obrastających część wysp raf koralowych. Seszelczycy bardzo dbają o ochronę środowiska, otaczając troskliwą opieką parki narodowe, m. in. Seszelski Park Narodowy Morne na Mahe, i rezerwaty dzikiej przyrody, m. in. Veuve na La Digue. Największym miastem na wyspach jest stolica Victoria, której przyznano także tytuł najmniejszej stolicy na świecie.

Wjazd
Obywatele Polski nie potrzebują wizy, by wjechać na Seszele w celach turystycznych do 90 dni. Wymagany jest paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty przylotu oraz powrotny bilet lotniczy.

Szczepienia i zdrowie
Przed wyjazdem na Seszele nie ma szczepień obowiązkowych. Zalecane są standardowe szczepienia: przeciwko błonicy, tężcowi, durowi brzusznemu i wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B. Na Seszelach nie występuje malaria. Na miejscu należy unikać picia wody z kranu i pić wodę butelkową.

Warunki podróżowania podczas COVID-19
- Do wjazdu na Seszele wymagane jest przedstawienie zaświadczenia o przyjęciu pełnego cyklu szczepień na COVID-19 jeśli od przyjęcia pełnego szczepienia minęło co najmniej 14 dni i nie więcej niż 6 miesięcy. Po upływie tego terminu, certyfikat powinien zawierać informacje o przyjęciu dawki przypominającej szczepienia.
- Od osób nie spełniających powyższego warunku wymagane jest przedstawienie negatywnego wyniku testu PCR na obecność wirusa SARS-CoV-2 w języku angielskim, który powinien być wykonany nie wcześniej niż 72 godziny przed wylotem z Polski lub testu antygenowego - maksymalnie na 24 godzin przed wylotem.
- Pomiędzy 72 a 3 godziny przed wylotem należy zarejestrować swoją podróż na stronie https://seychelles.govtas.com/. Podczas rejestracji należy załączyć negatywny wynik testu RT-PCR, szczegóły lotu i zakwaterowania, a także dokonać opłaty rejestracyjnej.
- Test wymagany jest dla wszystkich podróżujących, bez względu na wiek.
- Osoby zaszczepione nie są zwolnione z obowiązku wykonania testu.
- Podczas lotów z przesiadką, kraj tranzytowy może wymagać okazania negatywnego wyniku testu na obecność COVID-19 – zarówno przy wylocie, jak i w drodze powrotnej. Szczegółowe informacje na temat aktualnie obowiązujących przepisów wjazdowych, znajdą Państwo na stronie przewoźnika.
- Przed lotem powrotnym do Polski należy wypełnić online Kartę Lokalizacji Podróżnego, dostępną pod linkiem: https://aplikacje.gov.pl/app/klp/#/home

Pieniądze
Waluta na Seszelach to rupia seszelska (SCR). Podróżując na Seszele, warto zabrać dolary amerykańskie w banknotach najnowszych edycji lub euro. Bez problemy zapłacicie kartą kredytową. Butelka wody kosztuje około 18 SCR. Za posiłek w restauracji zapłacicie od 250 SCR.

Język
Na Seszelach używa się trzech języków: angielskiego, seszelskiego kreolskiego i francuskiego. Są one także uznane za oficjalne języki w kraju. Większość Seszelczyków włada biegle językiem angielskim.

Elektryczność
Napięcie w sieci na Seszelach to 240V, a gniazdka elektryczne dostosowane są do wtyczek z trzema prostokątnymi bolcami (takie same jak w Wielkiej Brytanii). Adaptery można kupić na miejscu lub wypożyczyć w hotelu.

Bezpieczeństwo
Seszele to bezpieczny kraj, w którym nie odnotowuje się rozbojów i napadów. Turyści powinni zachować podstawowe zasady bezpieczeństwa: paszporty przechowywać w hotelowych sejfach i trzymać pieniądze w kilku miejscach. Ze względu na silne prądy morskie, radzimy unikać samotnych kąpieli przy odludnych plażach.

Ekwipunek
Warto zaopatrzyć się krem z filtrem UV, nakrycie głowy oraz okulary przeciwsłoneczne. Na Seszelach przydają się też buty do wody, szczególnie na wyspach, które obrastają rafy koralowe. Stój kąpielowy nosi się jedynie na plaży, natomiast w restauracjach i miejscach publicznych wymaga się ubioru zakrywającego ramiona i długich spodni.

Książki i filmy
Opublikowane w języku polskim książki ograniczają się do romansu „Raj na Seszelach” Elisabeth Power. Ian Fleming, autor cyklu powieści o przygodach Jamesa Bonda odwiedził Seszele w 1958 roku. Owocem tej podróży był zbiór opowiadań „Tylko dla twoich oczu”, który doczekał się filmowej adaptacji. W roli Jamesa Bonda wystąpił Roger Moore.

Nothing add...

Seszele to wyspy tropikalne, co oznacza wysokie temperatury przez cały rok, wahające się od 24 do 32 st. Celsjusza oraz częste i obfite opady deszczu. Najlepszą porą na plażowanie na Seszelach jest okres pomiędzy kwietniem a czerwcem lub wrzesień i listopad. Na grudzień i styczeń przypada szczyt monsunowy, co wiąże się z wielogodzinnymi ulewami każdego dnia.

Seszele