Malediwy

Sun Siyam Olhuveli Maldives - Malediwy
4.9. - 12.9.2024 9 d / 7 n
Full board
Flight - Kraków
cena od 10 424 PLN
ZOBACZ OFERTĘ
Grand Park Kodhipparu - Malediwy
18.9. - 26.9.2024 9 d / 7 n
Śniadanie
Flight - Kraków
cena od 12 422 PLN
ZOBACZ OFERTĘ
Sun Siyam Vilu Reef - Malediwy
4.9. - 12.9.2024 9 d / 7 n
All inclusive
Flight - Kraków
cena od 14 127 PLN
ZOBACZ OFERTĘ
Sun Siyam Iru Fushi - Malediwy
18.9. - 26.9.2024 9 d / 7 n
Śniadanie
Flight - Kraków
cena od 14 587 PLN
ZOBACZ OFERTĘ
Cora Cora Maldives - Malediwy
11.9. - 19.9.2024 9 d / 7 n
All Inclusive Premium
Flight - Kraków
cena od 16 807 PLN
ZOBACZ OFERTĘ
Constance Moofushi Maldives - Malediwy
4.9. - 12.9.2024 9 d / 7 n
All inclusive
Flight - Kraków
cena od 17 217 PLN
ZOBACZ OFERTĘ
Emerald Maldives Resort & Spa - Malediwy
4.9. - 12.9.2024 9 d / 7 n
All inclusive
Flight - Kraków
cena od 17 692 PLN
ZOBACZ OFERTĘ
Sun Siyam Iru Veli - Malediwy
4.9. - 12.9.2024 9 d / 7 n
All inclusive
Flight - Kraków
cena od 21 699 PLN
ZOBACZ OFERTĘ

Malediwy są położone w południowo-zachodniej Azji na Oceanie Indyjskim. Archipelag o tej samej nazwie składa się z ponad 1100 wysepek koralowych, czyli atoli. Do połowy XX wieku Malediwy były brytyjskim protektoratem. Obecnie religią państwową jest islam. Najwyżej położony punkt na Malediwach jest zaledwie 2 metry nad poziomem morza, co grozi zalaniem przez podnoszący się poziom oceanów. To duża motywacja do tego, by nie odkładać wakacji na Malediwach i pojechać tam jak najszybciej. A jest się do czego śpieszyć: Malediwy oferują jedne z najpiękniejszych rajskich plaż na świecie. Znajdziecie tutaj biały piasek, lazurową wodę, palmy kokosowe, wody z bogactwem rafy koralowej i ryb, w tym latających. Odkryjecie idealne warunki do nurkowania, snorkelowania, windsurfingu, kite surfingu… Niektóre hotele oferują w formie willi na wodzie. Wystarczy chwila, by zanurzyć się w oceanie.

Wjazd
Wizę turystyczną, która uprawnia do 30-dniowego pobytu, otrzymuje się na lotnisku w Male. Trzeba w tym celu przedstawić paszport ważny przez co najmniej kolejne 6 miesięcy od planowanego wyjazdu z Malediwów, bilet powrotny i rezerwację hotelu.

Szczepienia i zdrowie
Przed wyjazdem na Malediwy nie ma żadnych szczepień obowiązkowych.

Warunki podróżowania
- Od 15 marca 2022 r. Malediwy zmieniły zasady wjazdowe i zrezygnowały z obowiązkowych testów na koronawirusa.
- Podróżni z Polski przylatujący na Malediwy zobowiązani są do wypełnienia deklaracji o stanie zdrowia (formularz dostępny na stronie: www.imuga.immigration.gov.mv) oraz uzyskania kodu QR, który należy mieć przy sobie na lotnisku. Formularz należy wypełnić dwukrotnie – przed wylotem na Malediwy i przed lotem powrotnym do Polski. Kod QR jest ważny przez 48 godzin od wypełnienia formularza – deklarację należy wypełnić nie wcześniej niż 48 godzin przed planowanym lądowaniem na lotnisku docelowym.
- Polacy są zobowiązani do posiadania darmowej wizy wydawanej na 30 dni. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: https://imuga.immigration.gov.mv/ethd

Pieniądze
Walutą Malediwów jest rupia malediwska (MVR). Butelka wody mineralnej (1,5 l) kosztuje ok. 2 MVR, a obiad dla dwóch osób – ok. 400 MVR. Półdniowa wycieczka ze snorkelowaniem kosztuje ok. 540 MVR. Najlepiej wziąć ze sobą dolary amerykańskie, których nie trzeba wymieniać na lokalną walutę. Bez problemu można nimi prawie wszędzie zapłacić.

Język
Językiem urzędowym jest malediwski, a do jego zapisu używa się alfabetu taana zapisywanego od prawej do lewej strony. Można bez problemu porozumieć się po angielsku.

Elektryczność
Na Malediwach są używane dwa rodzaje brytyjskich wtyczek, starego i nowego typu. Potrzebna jest więc przejściówka, którą bez problemu można kupić w polskich sklepach elektrycznych albo na miejscu.

Bezpieczeństwo
Malediwy są bezpiecznym krajem. Nie wolno wwozić alkoholu, narkotyków ani wieprzowiny ani wywozić rafy koralowej. Nielegalny jest także homoseksualizm.

Ekwipunek
Warto wziąć ze sobą długie spodnie oraz bluzki z długimi rękawami, gdyż stroje plażowe poza plażą są niewskazane.

Nothing add...

Na Malediwach jest ciepło przez cały rok, temperatura nie ulega wyraźnym zmianom. Jedyną niedogodnością mogą być deszcze, które najczęściej występują przelotnie od maja do października. Od grudnia do kwietnia opady to rzadkość.

Malediwy